Az építőipar lobbiereje nélkül szakértők szerint elképzelhetetlen lenne az ágazat állami forrásból történő technológiai korszerűsítése, hasonló feltőkésítésre például a fém-, a műanyag- vagy a faipar szereplői belátható időn belül aligha számíthatnak. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által kezelt pályázati csomagban a korábbi kétszer 8 milliárd forintos keret után a harmadik körben 6 milliárd volt a tét, az adatbázis szerint a 77 nyertes közül a budapesti Épszerk-Pannónia Invest Kft. járt a legjobban, amely
400 millió forintot igényelt, végül pedig 266 milliót ítéltek meg a javára. A pénzügyi eredmények is a szóban forgó vállalkozás mellett szólhattak, hiszen tavaly 5,7 milliárd forint árbevételt és 295 milliós profitot ért el, az előbbi 12 százalékos növekedésnek felel meg, az utóbbi pedig csaknem duplázás a 2017-es adatokhoz képest.
A tíz legnagyobb nyertes közül egyébként hét fővárosi. A toplistára 137 millió forintos támogatással lehetett felkerülni, vidékről pedig csak egy törökbálinti, egy esztergomi és egy sándorfalvai cég kapott helyet az élbolyban. Az Épszerk-Pannónia mellett a képzeletbeli dobogóra a Gerecse-Plusz Kft. és a MAB Tarnóca Kft. állhatott fel
228, illetve 224 millió forintos támogatással, rajtuk kívül a 200 milliós mérföldkövet csak az Archibona Kft. érte el (206). Pályázatíró forrásaink szerint az elnyert támogatást a döntő többség nagy értékű építőipari eszközökre, gépekre fordította, jellemzően földmunkagépre, toronydarura, állványra, markolóra, kotróra vagy rakodóra.
A teljes cikk a Világgazdaság pénteki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.