BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

70 százalékos állami jövedelemkiegészítést jelentettek be

Történelmi akcióterv – így jellemezte az újabb gazdaságvédelmi intézkedéseket Palkovics László, amiket a miniszter kedd délelőtt jelentett be. Ebben a többi között állami jövedelemátvállalás, a felsőoktatásban tanulók, továbbá a turizmus megsegítése is szerepel.

Az állam átvállalja 70 százalékban a kieső bért a rövidített munkavégzésre vonatkozóan, mindezt három hónapos időtartamra – jelentette be Palkovics László, innovációs miniszter. Hozzátette: a mérnöki, valamint a K+F területén dolgozók számára 40 százalékos bérkiegészítést nyújt a kormány, mivel az ő esetükben nem kivitelezhető a rövidített munkaidő.

Két százalékponttal csökkentik a szociális hozzájárulási adót, továbbá felgyorsítják az áfa-visszatérítéseket 20, illetve 30 napra.

A betegszabadságokról szóló dokumentumokat elektronikusan is be lehet nyújtani.

Ami a munkavállalók továbbképzését illeti, a költségvetés esetükben a tandíj 95 százalékát átvállalja, továbbá kamatmentes felnőttképzési diákhitelt vezetnek be. Az egyetemi hallgatók számára egyszeri 500 ezer forintos szabadfelhasználású, kamatmentes diákhitel-konstrukciót hoztak létre, amit a Diákhitel Központnál tudnak igényelni.

75 ezer hallgató nyelvvizsga-kötelezettségétől eltekintenek, enélkül is megkaphatják a diplomát, hiszen a felgyorsuló gazdaságnak több diplomásra lesz szüksége

– mondta Palkovics László.

Fotó: Illyés Tibor / MTI

A turizmusban és a vendéglátásban újabb intézkedések jönnek,

az ágazat védelmére 600 milliárd forintos keretet biztosítanak.

December 31-ig felfüggesztik az idegenforgalmi adót, június 30-ig 4 százalékra csökken a SZÉP-kártya szociális hozzájárulási adója, és emelik a keretösszegeket is.

A vállalati szektort hitelgaranciával és tőkeprogramokkal támogatják. A mikrovállalkozásoktól a nagyvállalatokig a cégek megsegítésére közel 2000 milliárd forint kedvezményes hitelt biztosítanak, több mint 500 milliárd forint értékű állami garancia mellett.

9200 milliárd forintot biztosít összesen a kormány a gazdaságvédelemre, a GDP 18-20 százalékát teheti ki a keret. Ez egy történelmi akcióterv

– mondta Palkovics László.

Orbán Viktor bejelentette a kormány gazdaságvédelmi akciótervét

A fő cél, hogy amennyi munkahelyet tönkretesz a koronavírus, annyi munkahelyet hozzanak létre. Visszahozzák a 13. havi nyugdíjat is. A hiány 2,7 százalék lesz. Az összes intézkedés a GDP 18-22 százalékát érinti.

Szombaton Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter jelentett be járványügyi intézkedéseket. A kormány 1345 milliárd forintot csoportosított át. A miniszter több különadót is bejelentett.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.