BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Már megkezdődött az újraindulás szakasza

A munkaerő-kölcsönzés jelentős szektor nemcsak hazánkban, hanem Európa más országaiban is. Gazdasági válságok idején indikátorként működik az ágazat – mondta a Világgazdaságnak a Prohuman Kft. tulajdonosa.

Egy adatbázis építésébe kezdtünk a lehető legtöbb szakmában és területen a tizennyolc irodánk együttműködésével, hogy mire a gazdaság éledezni kezd és újra munkaerőre lesz szükség – ami szerintem egy-két hónapon belül bekövetkezik –, a lehető leggyorsabban tudjunk segíteni az ügyfeleinknek – mondta a Világgazdaságnak adott interjúban Zakor Sándor, a Prohuman Kft. tulajdonosa. Hozzátette:

a munkaerő-kölcsönző cégek egyfajta indikátorként működnek a válságok idején, hiszen gazdasági problémák közepette mindig először a kölcsönzött munkaerőtől válnak meg a vállalkozások.

Ahogy pedig a válságból kifelé tartunk, őket veszik vissza először – véli a piacvezető HR-szolgáltató cég tulajdonosa.

Fotó: Móricz-Sabján Simon / VG

A Prohuman Kft. múlt héten stratégiai megállapodást kötött a Külgazdasági és Külügyminisztériummal (KKM), ugyan is Szijjártó Péter szerint a munkaerő-közvetítő cégek jelentős szerepet vállalhatnak a gazdasági újrakezdésben. „A mi szerepünk azért lehet fontos, mert rajtunk keresztül a kormányzatnak, a Nemzeti Befektetési Ügynökségnek és a KKM-nek prompt információi lesznek a munkaerőpiacról. A munkaerő-kölcsönző cégek amúgy is egyfajta indikátorként működnek a válságok idején, hiszen gazdasági problémák közepette mindig először a kölcsönzött munkaerőtől válnak meg a vállalkozások.”

Zakor Sándor elmondta, a Prohuman nagyjából hétszáz ügyfelének a fele Magyarországon lévő nagy multicég, ezek közül körülbelül negyven a kormányzat stratégiai partnere is.

Mi azonnal tudjuk jelezni, hogy milyen munkaerőre van szükség, és milyen felnőttképzéseket kell indítani, akár hosszú távon is.

A koronavírus-járvány miatt a Prohuman által közvetített munkavállalók 15 százalékát – ez körülbelül kétezer ember – vagy leépítették, vagy inaktívvá váltak, például szabadságra küldték őket. A munkaerő-kölcsönzés jelentős szektor nemcsak hazánkban, hanem Európa más országaiban is – véli Zakor Sándor. Több állam jóval előttünk jár ebben, és jóval nagyobb a kölcsönzött munkavállalók száma. Ki merem jelenteni, hogy az elmúlt években a magyar gazdaság a munkaerő-kölcsönző cégek nélkül összeroppant volna, egészen egyszerűen azért, mert a legtöbb vállalat HR-osztálya nem lett volna képes önmaga kezelni a munkaerőigényeket – mondta a lapunknak adott interjújában.

A teljes interjú a Világgazdaság hétfői számában olvasható

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.