A globalizáció „nagy pofont kapott” a koronavírus-járványtól; a gyártók arra kényszerülnek, hogy átgondolják: érdemes-e továbbra is az eddig legnépszerűbb Kínában tartani az ellátási láncukat. Jörg Bauer, a Tungsram elnök-vezérigazgatója szerint Európa és Magyarország több szempontból is nyertese lehet ennek a folyamatnak – írta a keddi Magyar Nemzet.
A lap közölte: a Bank of America nemrégiben publikált elemzése alapján a járvány miatt a cégek jóval lokálisabb megközelítést alkalmaznak.
A globális gyártási ágazat 80 százaléka szembesült az ellátási láncot érintő kieséssel, és a vállalatok több mint 75 százaléka kényszerült arra, hogy felgyorsítsa hazatelepülési terveit.
Jörg Bauer szerint Európa és Magyarország helyzete meglehetősen előnyös ezen a területen. A magyar kormány az utóbbi években kedvező gazdasági környezetet teremtett az innovációt előtérbe helyező vállalatoknak – tette hozzá.
Megjegyezte, hogy a magyarországi székhelyű, ám a világ száz államában üzletelő Tungsram is felismerte a Kínából visszatelepülés trendje és a kedvező közép-európai fekvés kombinációjának előnyeit.
A vállalatnak és partnereinek Európában Európáért kezdeményezése azért született meg, hogy támogatást nyújtson olyan cégeknek, melyek Magyarországra akarják áttelepíteni az ellátási láncukat.
Amint a kezdeményezés neve is sugallja, elsősorban európai vállalatok járhatnak jól azzal, ha hazatérnek. A magyarországi jelenlétet fontolgató cégeket sokféleképpen segíti a Tungsram – olvasható a Magyar Nemzetben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.