BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nyolcvanmillió forintból indulhat el négy innovatív magyar startup

A beadott ötletek között voltak agrár, energetikai és mobilitás fókuszú projektek valamint oktatási technológiák is.

Nyolcvanmillió forint értékű befektetési ajánlattal lezárult a koronavírus-járvány gazdasági hatásaira válaszul indított Reload Hungary Inkubációs Program, így négy magyar startup elindulását segíti az MFB-csoporthoz tartozó Hiventures és a Startup Campus Inkubátor – közölte a Startup Campus Inkubátor.

A tájékoztatás szerint ez volt a 11 tagú HU.B (Hungarian Bridges) ernyőszervezet első kezdeményezése.

A júniusban meghirdetett program egyedisége, hogy a járványhelyzet miatt bevezetett online képzés lehetőségeit kihasználva lakóhelytől függetlenül bárki jelentkezhetett, így végül nyolc országból 110 innovatív projekttel pályáztak magyar tehetségek, iparági megkötés nélkül.

A beadott ötletek között voltak agrár, energetikai és mobilitás fókuszú projektek, oktatási technológiák, HR-es és munkaerő-közvetítést támogató platformok, vendéglátóipari és turisztikai megoldások, valamint egészségügyi és életmód-technológiai újítások is – közölték. A HU.B ezek közül választotta ki a 15 legígéretesebb csapatot, akik hathetes online vállalkozásfejlesztési képzésben sajátították el a startup indításához szükséges üzleti alapismereteket.

Fotó: AFP

A képzés során legalkalmasabbnak talált 4 csapat prezentálhatta ötleteit a zárórendezvényen. A Hiventures és a Startup Campus Inkubátor a 4 prezentáló csapatot befektetésre érettnek találta és egyenként 20 millió forintos befektetési ajánlatot tett számukra.

A BatEye radartechnológiára épülő vezetéstámogató fejlesztést mutatott be. A Modelix egy olyan platformot hozott, ahol kis- és középvállalkozások számára tennék könnyen elérhetővé az adattudományi (mesterséges intelligenciára és gépi tanulásra épülő) megoldásokat. A PharmaVision a szemcseméret meghatározáson dolgozik, a gépi látás technológiájára építve. A WindowGrin érintés nélkül vezérelt interaktív digitális kijelzőt fejleszt.

A Startup Campus nemzetközi csapata jelenleg három országban és öt városban dolgozik projekteken.

A HU.B tagjai a Startup Campus, a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség, a Tungsram, a Nemzeti Kutatási és Fejlesztési Hivatal (NKFIH), a Hiventures, az MVM Smart Future Lab, a Hello Tomorrow Hungary, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH), az Eximbank, a Millenáris Tudományos Kulturális Nonprofit Kft. és a Kézmű Közhasznú Nonprofit Kft.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.