Kiemelkedő volt idén júniusban a mobilhangforgalom az év eddigi hónapjaihoz képest, júliusban és augusztusban azonban enyhe csökkenést lehetett tapasztalni, ami valószínűleg a nyári szabadságoknak tudható be, összességében az idei nyári hangforgalom néhány százalékkal haladta meg a 2020-as és 2019-es forgalmat – közölte a VG-vel a Magyar Telekom. A szolgáltató vezetékes hálózatában a hangforgalom 2021 nyarán összességében kismértékben alacsonyabb volt, mint az ezt megelőző évek hasonló időszakában. A 2019-es nyári hívásokhoz képest az idén a beszélgetések hossza 10-12 százalékkal nőtt, míg a 2020-as híváshosszokhoz mérten mintegy 2 százalékos emelkedés tapasztalható.
A vezetékes hálózatban is nő az adatforgalom, az idei nyári hónapokat tekintve az előző év hasonló időszakához képest 24 százalékos ez a növekedés. A forgalom naptári éven belüli eloszlása tekintetében nyáron az emelkedés megáll a szabadságolások miatt. A nyári hónapokban némi forgalmi visszaesését láthattunk, amiből kiugrottak a foci-Eb és az olimpia eseményei miatti nagyobb forgalmak. Ősszel a korábbi évekhez hasonlóan nagy forgalmi megugrásra számít vezetékes hálózatán a vállalat. A mobil-adatforgalom folyamatosan emelkedik, erre számít a távközlési cég az év hátralévő részében és a további években is.
A Telenor Magyarország arról tájékoztatta lapunkat, hogy idén nyáron 3 százalékkal nőtt az átlagos mobilnetforgalom a korábbi hónapokhoz képest, míg 2020-hoz viszonyítva 16, 2019-hez képest pedig 58 százalékot nőtt. Hanghívásban az indítottak száma az előző évekhez közel azonos mértéket mutat, míg a hívások átlag hosszúsága évről évre nő. Ennek hátterében az egyre szélesebb ügyfélkör által választott, korlátlan hívást tartalmazó tarifák feltételezhetők. Az elmúlt három év rekordját döntötte meg júniusban az SMS-forgalom, és idén nyáron magasabb volt a havi SMS-használat, mint 2019 nyarán.
A Magyar Telekom a saját előfizetői roaming-hangforgalma a nyár folyamán szinte azonos volt a 2019. évi nyár forgalmával, míg 2020-ban a roaming-hangforgalom az egy évvel korábbinál 15 százalékkal volt alacsonyabb a nyári időszakban. A roaming-adatforgalom jelentős mértékben növekedett az idei nyári szezonban mind 2019-hez, mind 2020-hoz viszonyítva. A korábbi évekhez hasonlóan a legkedveltebb úti célok Horvátország, Olaszország és Görögország voltak az idén is. Az olimpiai játékok hatására megugrott a Japánban történő adatroamingolás, ami júliusban több mint háromszorosa volt a 2019-es év japán adatroaming-forgalmának. A Telekom hálózatán roamingoló külföldi vendég előfizetők adatforgalma a tavalyihoz képest szintúgy jelentősen emelkedett.
A Telenor hálózatán az EU 1-es díjzónában a roaming-adatforgalom meghaladta a 2019-es szintet, a roaming-hanghívások pedig megközelítették. A 2-es és 3-as, jellemzően távolabbi országokban egyes nyári hónapokban már megközelíti a 2019-es nyár adatforgalmát, a hangforgalma pedig elérte a 2019-es szint 50 százalékát. A vállalat az év hátralévő részére alapvetően a megszokott emelkedési trenddel számol, ám a normál növekedéstől eltérést hozhat egy esetleges negyedik koronavírus-hullám és az amiatt bevezetett intézkedések, amelyek a tapasztalatok szerint növelik a mobilnet iránti igényt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.