Elsősorban a járványügyi korlátozások miatti alacsony bázis következtében mind a belföldi, mind a külföldi vendégforgalom a sokszorosára nőtt éves alapon, de a pandémia előtti időszakhoz, 2019 első negyedévéhez mérten még mindig számottevő a különbség – derül ki a KSH mai gyorsjelentéséből.
Eszerint a kereskedelmi szálláshelyeken, azaz szállodákban, panziókban, kempingekben, üdülőháztelepeken, valamint közösségi szálláshelyeken
a belföldi vendégek száma több mint hat és félszeresére, a vendégéjszakáké több mint négy és félszeresére növekedett, 2021 azonos hónapjához viszonyítva, azonban 23 százalékkal elmaradt a Covid19-járvány kitörése előtti, 2019. márciusi értéktől.
A belföldi vendégek száma 330 ezer, az eltöltött vendégéjszakáké 747 ezer volt.
Az éjszakák 78 százalékát szállodákban töltötték, számuk az egy évvel korábbihoz viszonyítva több mint hatszorosára emelkedett. A panziókban és a közösségi szálláshelyeken a forgalom 2,1, illetve 1,8-szeresére nőtt a tavaly márciusihoz képest. A legnépszerűbb turisztikai régiók a Balaton és a Budapest–Közép-Duna-vidék voltak, mindkettőben a belföldivendég-éjszakák közel ötödét regisztrálták.
A külföldi vendégek száma több mint tízszeresére, a vendégéjszakáké hétszeresére emelkedett, de még így is 31 százalékkal kevesebb volt a 2019 azonos időszakinál.
A szálláshelyekre érkezett 277 ezer külföldi vendég összesen 680 ezer vendégéjszakát töltött el. A vendégéjszakák 87 százalékát szállodában töltötték, ez nyolcszoros bővülés 2021 márciusához mérten. A legnépszerűbb turisztikai régió a Budapest–Közép-Duna-vidék volt, ahol a külföldivendég-éjszakák kétharmadát regisztrálták.
Márciusban 1872 kereskedelmi szálláshely, köztük 719 szálloda és 764 panzió volt nyitva a hónap egy részében vagy egészében. Ezek összes bruttó árbevétele folyó áron hat és félszeresére, 32 milliárd forintra növekedett.
Széchenyi Pihenőkártyával a kereskedelmi szálláshelyeken több mint tizenhétszer annyit, összességében 1,8 milliárd forintot fizettek a kártyatulajdonosok.
Az összes vendégéjszaka 52 százalékát belföldi vendégek töltötték el.
Az első negyedévben 3,5 millió vendégéjszakát regisztráltak, miután a belföldiek háromszor, a külföldiek hatszor több, 1,8, illetve 1,6 millió vendégéjszakát töltöttek el az előző év azonos időszakához képest a kereskedelmi szálláshelyeken, amelyek összes bruttó árbevétele folyó áron több mint ötszörösével nőtt, így 78 milliárd forintot tett ki.
A kereskedelmi szálláshelyeken négyszeresével több, összesen 3,5 millió vendégéjszakát regisztráltak. A belföldi vendégek háromszorosával, a külföldiek hatszorosával több (1,8, illetve 1,6 millió) vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.
A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele folyó áron több mint ötszörösével nőtt, és 78 milliárd forintot tett ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.