Építőipari alapanyagként használható ásványkincsek bányászati jogának megszerzésére írt ki pályázatot a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH), amely – létrejötte óta – a hazai bányászatot is felügyeli. A pályázaton való indulás feltétele, hogy a pályázótól megérkezzen bányajogonként 100 ezer forint a hatóság számlájára. A pályázatokat a kiírásnak a Hivatalos Értesítő-beli megjelenése utáni 30. napig lehet beküldeni.
Nem pályázhat, akit a bányafelügyelet a pályázat benyújtása előtti három évben legalább kétszer szankcionált, illetve, aki ugyanebben az időszakban a bányatelkén legalább egyszer kevesebbet termelt a tárgyévi műszaki üzemi tervében engedélyezett mennyiség felénél, kivéve, ha a kitermelést elemi csapás vagy bányaveszély akadályozta.
Az nyer, aki a legtöbbet kínálja a bányászati jogért, az azonos összeget ajánlók közül pedig az, akinek már van bejegyzett ingatlantulajdonosi joga a bányatelekkel fedett ingatlan(ok)ra.
A hivatal első ízben két bányatelket hirdet meg, ezek a Mindszent II. és a Mindszent III. Mindkettőn homok és kevert ásványi nyersanyag termelhető ki. Az előbbi kiírásban szereplő jogokért legalább 4 millió, a másodikért legalább 3,2 forintot kell fizetni.
A már másodjára meghirdetett Csesztreg I. kavicsbányatelek jogát odaadja a hivatal már 2,4 milllióért, a Pácin I. homokbányáét pedig 2 millióért. Egyik bányászat esetében sincs előírt tájrendezési kötelezettség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.