BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hatalmas konténerdepó nyílik a ferihegyi repülőtéren

A depó területének kialakítása egy fejlesztési projektsorozat része. Ehhez a projekthez az Európai Unió Európai Hálózatfinanszírozási Eszköze (CEF) majdnem 15 millió euró támogatást nyújtott még 2018-ban. A terminál üzemeltetője mintegy 30 ezer négyzetméteres területet vett bérbe, amelyet mostantól konténerek tárolására használnak.

Konténerdepót nyitott a ferihegyi repülőtéren a MAHART Container Center (MCC) – közölte a repülőteret üzemeltető a Budapest Airport (BA) az MTI-vel hétfőn.

Preparation,Before,Flight.,Loading,Of,Cargo,Container,Against,Airplane.
Fotó: Sutterstock

Magyarország egyik meghatározó konténer termináljának üzemeltetője mintegy 30 ezer négyzetméteres területet vett bérbe, amelyet mostantól konténerek tárolására használnak. 

A tárolóterület kialakítása része egy fejlesztési projektsorozatnak, amelyhez az Európai Unió Európai Hálózatfinanszírozási Eszköze (CEF) 14 841 000 euró támogatást nyújtott 2018-ban.

A közlemény szerint a bérbe adott területet az MCC első sorban üres konténerek tárolására használja, a már meglévő csepeli konténertermináljának kiegészítéseként, hozzájárulva a hatékony üzemeltetéshez. Az új depó használatba vételével új üzleti partnereket tudnak kiszolgálni, amely lehetőséget ad a környezetbarát intermodális fuvarozás további fejlesztésére – hangsúlyozta a közleményben Fábián Zoltán, az MCC ügyvezető igazgatója.

Fotó: Jászai Csaba

A Budapest Airport számára ez a partnerség fontos lépés az intermodalitás felé: 

a konténereket az MCC elsősorban közúton szállítja a kért helyszínre. 

A helyszín kiváló közúti összeköttetéssel rendelkezik, a terület pedig akár 2800 TEU (twenty-foot equivalent unit), azaz szabványos konténeregység tárolására alkalmas – tájékoztattak a közleményben.

Kevesebbet utazunk: a gyengülés jeleit mutatja Ferihegy szeptemberi utasforgalma

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren szeptemberben 1,185 millió induló és érkező utas fordult meg.

A BA közölte, hogy a budapesti repülőtérre érkező légiáru végállomása nem feltétlenül Magyarország, hanem az itt kezelt áru számos esetben más, kelet-közép-európai országok ellátását is biztosítja. A BUD Cargo City átadása óta folyamatosan halad afelé, hogy Kelet-Közép-Európa vezető légi kapujaként funkcionáljon. Az intermodális szállítási módok felé nyitás pedig tovább erősítheti a regionális árukezelő központ szerepet – olvasható a közleményben.

A MAHART Container Center Kft. árbevétele 10,6 milliárd forintra nőtt tavaly, 

a 2020-as 9,8 milliárd forint után, nyeresége 1,32 milliárd forint lett az előző évi 1 milliárd forintot követően.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.