A kormány hétfőn újabb, a kis- és középvállalati szektort célzó támogatásról döntött. Az uniós forrással a hazai kkv-k megerősítését és versenyképességük növelését célozzák. A döntés értelmében 8 milliárd forint európai uniós forrást használhat fel a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) tulajdonosi joggyakorlása alatt álló IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot (IFKA) – olvasható a GFM közleményében.
A forrást a 2021–2027-es programozási időszakban a Ginop Plusz biztosítja, amelynek felhasználásához a kormányzati kkv-stratégia három főbb feladatot határoz meg az IFKA számára – ismertette a gazdaságfejlesztésért és nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért felelős államtitkár, Lóga Máté.
Elsősorban a hazai beszállító vállalatok fejlesztése, a vállalkozások ESG (környezeti, szociális és irányítási) szempontú felkészítése, valamint energiahatékonyságot célzó fejlesztéseik előkészítése a terv.
Lóga Máté hangsúlyozta, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium elvárja az IFKA-tól, hogy a programot ügyfélbarát módon, a vállalkozások érdekeit szem előtt tartva valósítsa meg, így az IFKA a vállalkozói ügyfélkör személyre szabott támogatását egyablakos, átlátható ügyfélutakon keresztül valósítja meg. Az államtitkár kiemelte:
A GFM külön figyelmet fordít arra, hogy a szolgáltatások elérjék a hátrányos helyzetű térségek vállalkozóit, valamint a speciális vállalkozói csoportokat, és minél több információhoz jussanak a fejlesztési lehetőségekről.
Lóga Máté: eredményes az infláció leszorításaA háború és a szankciós politika súlyos károkat okozott nemcsak a magyar, hanem az európai gazdaságban is – mondta a Gazdaságfejlesztési Minisztérium államtitkára. |
A GFM szakmai iránymutatása mellett az IFKA ügynökségi feladatai közé tartozik a pályázói szakmai támogatói rendszerek, szemléletformáló programok, a vállalkozói együttműködések ösztönzése érdekében a virtuális piacterek, kataszterek működtetése, cégdiagnosztika, fejlesztési tervek elkészítése, üzleti partnerkeresés, klaszterekkel való együttműködés, képzési, mentorálási szolgáltatások nyújtása és a generációváltás elősegítése.
Az IFKA a hazai gazdaságfejlesztési ökoszisztéma szereplőivel szoros együttműködésben hajtja végre feladatait, 2023 júniusában már két stratégiai együttműködési megállapodást is kötött, illetve partnerségre lépett a KAVOSZ Zrt.-vel, valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.