Az IVI Technology szombathelyi telephelyén jelenleg harmincöt kenyai vendégmunkás dolgozik, akik betanított munkát végeznek, írja a Nyugat.hu.
A cég azt közölte a lappal, hogy az első kenyai csoport 2023 év elején érkezett Magyarországra, a második csoport pedig október végén. Az is kiderült, hogy a 35 kenyai közül mindössze kettő nő.
A cég a kiválasztás során tudatosan törekszik a női munkavállalók bevonzására, de az eddigi tapasztalataink alapján a hölgyek kevésbé nyitottak a külföldi munkavégzésre
– közölte az Ivy Technology, hozzátéve, hogy Szombathelyen a kenyai származású dolgozók mellett még hat másik nemzet képviselői dolgoznak a magyar munkavállalókkal közösen. Pákozdi Gábor, HR-igazgató azt írta a lap megkeresésére, hogy reméli, többen megtalálják a számításukat Magyarországon, megszeretik a magyar kultúrát és ennek megfelelően integrálódnak a magyar társadalomba, hosszabb távon gyökeret eresztenek. Más országból származó munkavállalóik esetében már több pozitív példával is találkoztak: ők megszerették Magyarországot és tartósan el tudják itt képzelni az életüket.
A lap emlékeztet rá, hogy egy évvel ezelőtt nagy hír volt Szombathelyen, hogy a város több üzemébe is Fülöp-szigeteki vendégmunkások érkeztek.
Azóta a Fülöp-szigetekiek egyre inkább részévé váltak Szombathelynek, jelenlétüket megszokták az ott lakók.
Az Ivy Technology 100 százalékban külföldi tulajdonú vállalat, a jelenleg hatályos magyar jogszabályok értelmében a magyarországi munkavállalói létszámának húsz százalékáig – a magyar munkajogi szabályok betartása mellett – szabadon foglalkoztathat külföldi munkavállalókat.
Korábban írtunk róla, egyre nagyobb problémát jelent a munkaerőhiány Magyarországon, épp ezért készült új vendégmunkás-törvény, ami november elsejével lépett volna életbe, és összesen 2 évben maximálta volna az itt-tartózkodás hosszát, ám ezt azóta visszavonta a kormány. A készülő új jogszabály várhatóan az eddigieknél is szigorúbb lesz, és úgy tudjuk, hogy egy komplexebb kodifikáció részét képezheti.
Egy vendégmunkás három magyar munkahely megmaradásához is hozzájárulhatA külföldi vendégmunkások bevonása magyar munkahelyek védelméről is szól, hiszen ha nincs elég munkaerő, a vállalatok könnyen dönthetnek úgy, hogy áthelyezhetik a termelést máshová, ahol ez a probléma kevésbé égető – mondta a Világgazdaságnak az egyik legnagyobb hazai munkaerő-kölcsönző és toborzó vállalat vezetője. A vállalatok kényszerhelyzetben vannak, hiába lenne olcsóbb hazai foglalkoztatottakat alkalmazni, ha nemes egyszerűséggel elfogyott a hadra fogható munkaerő. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.