Az innováció jelenti az élelmiszeripar jövőjét – új fejlesztéseket adott át Fábián Gergely a Nemzetgazdasági Minisztérium iparpolitikáért és technológiáért felelős államtitkára. Fábián Gergely a Juice Products Zrt. kiskőrösi üzemét, valamint a Tolnatej tolna vármegyei Tejipari Zrt. szekszárdi üzemében megvalósult beruházásokat tekintette meg.
A családi tulajdonú Juice Products Zrt. fő tevékenysége gyümölcslevek és gyümölcsvelők gyártása. A vállalat az Élelmiszeripari beszállítófejlesztési program (Élip BFP) keretében közel 500 millió forint összegű támogatásban részesült, amelyet többek között nagyobb hatékonyságú, high-tech automatizált és robotizált élelmiszeripari gépsorok beszerzésére fordítottak.
A Juice Products Zrt. helyi alapanyagokat vásárol, ezzel is támogatva a területen élő kis- és középvállalkozásokat, gazdákat, őstermelőket.
Fábián Gergely államtitkár Font Sándor országgyűlési képviselővel és Domonyi Lászlóval, Kiskőrös város polgármesterével közösen tekintette meg az új gépsorokat, elismeréssel adóztak a kiváló termékeknek és lenyűgöző fejlesztéseknek.
A száz százalékban magyar tulajdonú Tolnatej Zrt. Magyarország legnagyobb félkeménysajt-gyártó társasága, amelynek gyökerei egészen 1955-ig nyúlnak vissza. A technológia- és mesterségesintelligencia-alapú fejlesztéseknek köszönhetően
a vállalkozás az első szakaszban 30 százalékkal, majd a második fejlesztési szakaszban 50 százalékkal tudja növelni termelékenységét a foglalkoztatotti létszám növelése nélkül.
Az Élip BFP keretében elnyert támogatásból sok régen várt fejlesztés elérhetővé vált a Tolnatej Zrt. számára. A közel 1,4 milliárd forintnyi támogatási összeget többek között
ezenkívül egy öt méter magas, a logisztikát jócskán megkönnyítő raklapáthordó hidat is kiépítettek, ezzel is
növelve versenyképességüket a hazai piacon. Az államtitkárt a látogatáson Berlinger Attila, a Fidesz–KDNP szekszárdi polgármesterjelöltje, továbbá Gyurkovics János, Szekszárd alpolgármestere is elkísérte.
Fábián Gergely a látogatása során hangsúlyozta: „Az élelmiszeripari fejlesztések különösen fontosak a vidéki területeken, segítségükkel a nemzetgazdaság szempontjából jelentős változásokat érhetünk el. A fejlesztések közvetlenül hozzájárulnak a vidéki foglalkoztatottság növeléséhez és a térség gazdasági fellendüléséhez, ami összhangban van a Nemzetgazdasági Minisztérium által kidolgozott versenyképességi stratégiával.”
Az élelmiszeripar a vidéki gazdaság egyik fő pillére, így a fejlesztések segítik a helyi vállalkozások versenyképességének növelését és a gazdasági diverzifikációt.
Az évtized végére elérendő cél, hogy a magyar élelmiszeripar termelékenysége az európai mezőny első felébe kerüljön – szögezi le a kormány versenyképességi stratégiája, amelyet a Nemzetgazdasági Minisztérium dolgozott ki. A versenyképességi stratégiában megfogalmazott, az élelmiszeriparra vonatkozó vízió szerint a kormány garantálja az ország ellátásbiztonságát, ennek eléréséhez pedig a kereskedelempolitikai eszközök mellett az iparág hozzájárulása is fontos.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.