A Magyar Kísérletes és Klinikai Farmakológiai Társaság 1996 óta minden évben odaítéli Az év gyógyszere díjat. A független bírálóbizottság legfőbb értékelési szempontja a hatásmechanizmus tudományos újdonsága, a készítmény terápiás hiánypótló volta, illetve az, hogy van-e hazai kutatás-fejlesztési hozzáadott értéke – írja a semmelweis.hu
Pethő Gábor, a bírálóbizottság elnöke, a Pécsi Tudományegyetem Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet egyetemi tanára kiemelte: a 2023-ban a díjat elnyerő Pfizer által kifejlesztett rimegepánt hatóanyagú szer az első olyan készítmény, amit az Európai Unióban a migrén akut és megelőző kezelésére egyaránt engedélyeztek. Új megközelítést jelent, hogy a rohamoldásban bevált készítményt szükség esetén, az adagolás módosításával megelőzésre is lehet alkalmazni a későbbiekben – fűzte hozzá.
Dr. Tajti János, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Neurológiai Klinika egyetemi tanára, a Magyar Fejfájás Társaság és a Magyarországi Fájdalom Társaság elnökségi tagja hangsúlyozta: a gyógyszer szájban oldódik, így a migrén miatti hányingerrel küzdőknél is hatásos, a szív- és érrendszeri problémákkal küzdők – akár időskorban is –, illetve az enyhe, vagy akár súlyos májelégtelenséggel élő.
Zsigmond Krisztina, a Pfizer Gyógyszer-kereskedelmi Kft. ügyvezetője elmondta, a cég készítményei az 1960-as évek óta elérhetőek Magyarországon, 1991 óta önálló cégként is működik hazánkban. Mind a négy orvosegyetem bekapcsolódott a Pfizer globális klinikai vizsgálóhálózatába – emelte ki. A cég 149 hazai klinikai vizsgálati helyszínen zajló többtucatnyi kutatáson és a 41 milliárd forintos éves árbevételén túl is hatással van a hazai egészségügyre, mintegy 218 millió forinttal támogatták annak működését – közölte a semmelweis.hu.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.