„Azt gondoljuk, hogy az elektromos autózásban átmeneti lassulás van. Egyértelműen ez a jövő technológiája, az, hogy vannak huplik, előfordul” – mondta a Világgazdaságnak Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter egy budapesti sajtóeseményen, akit az SK Innovation akkugyárában történtekről kérdeztünk – ahol se megrendelés, se termelés nincsen, emiatt elbocsátották a munkavállalók kétharmadát, köztük az összes vendégmunkást –, hogy mennyire egyedi az eset.
A tárcavezető szerint Kínában nincsenek ilyen hullámok, az EU-ban a penetráció alacsonyabb, amit „jó lenne továbbtolni”. A huplik elkerülése miatt európai megoldást szorgalmazott, ugyanis tagállamonként nagyon eltérő elképzelések vannak. Példaként említette, hogy Franciaországban erős infrastrukturális fejlesztések zajlanak, miközben a németek nagyon le vannak maradva, ráadásul ott tavaly decemberben még ki is vezették az állami támogatási programot.
Volt egy döntés az unióban a belső égésű motorok kivezetéséről, jó lenne, ha minden ország ehhez tartaná magát
– mondta a miniszter, hozzátéve, hogy a magyar soros elnökség erre próbál megoldást találni majd júliustól.
Arra a kérdésünkre, hogy mi lesz a beruházásokkal, amelyek az első negyedévben még mindig közel 10 százalékos mínuszban voltak, azt mondta, a fogyasztás fokozatos beindulásával párhuzamosan a belgazdaságra termelő szektorok beruházásai is élénkülhetnek majd. Azt gondolja, hogy a fogyasztás terén minden termékkörben látni a fordulatot, így egy idő után ezek a beruházások elkezdhetnek aktivizálódni. „Nem látok olyan problémát, hogy a következő negyedévben a beruházások ne tudnának helyreállni” – mondta.
Jól halad, a napokban fogjuk befejezni a hitelezőkkel a tárgyalásokat
– válaszolta az ATV kérdésére, hogy mikor kerülhet a magyar állam tulajdonába a reptér. Szerinte amit elsietnek, az mindig drágább, ezért pontos időpontot nem tudott és nem is akart mondani, bár hozzátette:
Már úgy szeretnék elmenni nyaralni, remélhetőleg olyan reptérről fogok felszállni.
Ezzel szeretnék szimbolizálni, hogy a magyar gyógyszeripar fontos, egy high-tech iparág, rengeteg innovációval, beruházással – mondta Nagy Márton az eseményen, ahol a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége együttműködési megállapodást kötött. A tárcavezető szerint az iparág hosszú távon befolyásolja a magyar gazdaság működését, ezért a kormány is versenyképességi kérdésként tekint az iparág jövőjére.
A miniszter úgy látja, hogy a hazai gyógyszeripar képes a magyar lakosságot ellátni megfelelő mennyiségű és minőségű gyógyszerrel. A jövőbe tekintve hatalmas felfutás várhat az ágazatra, a fejlett társadalmakra jellemző elöregedés miatt egy állandó igény és stabil piac jellemezheti. „Magyarország egy gyógyszeripari nagyhatalom”, ezért a kormány által stratégiai ágazatként kezelt iparágak között ott van a gyógyszeripar is, mint kiemelt iparág.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.