Újraindult az uszoda építése Szekszárdon, május 24-én átvette a félkész városi uszoda munkaterületét a VEMÉV-SZER Kft. és a Laterex Építő Zrt. konzorciuma. A beruházásra azért van szükség, mert miután a város 70-es években épült uszodáját 2015-ben statikai okok miatt bezárták, azóta egy ideiglenesen lefedett medencét használnak a 34 ezer lakosú város lakói – írta meg a Magyar Építők.
Ahogy korábban lapunk is megírta, a projekt azután kezdődhetett el, hogy 2018-ban kihirdették az új uszoda építésére kiírt kivitelezői közbeszerzés nyertesét. Az akkori hirdetmény egy háromszintes új épületet irányzott elő a strand- és élményfürdő területén a meglévő főépülethez kapcsolódva. Az építési projekt elkezdődött, ám a Teol tavalyi cikke szerint 2022-ben a város képviselő-testülete az uszodaberuházás építési szerződésének közös megegyezéssel történő felbontásáról döntött.
A beruházás folytatásához kapcsolódóan a beruházó Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) magasépítési beruházásokért felelős helyettes államtitkára arról beszélt: céljuk a korábban félbehagyott projekt befejezése, amelynek részleteiről elmondta, hogy
az épület gerincét egy versenymedence és egy tanmedence adja, a kiszolgálóhelyiségek mellett szaunát is kialakítanak.
„A kivitelezők már felépítették az ideiglenes kerítést, helyére került a konténer, elkezdődött a munka. A létesítmény befejezésével egy időben az energetikai tervezés is elkezdődik, hogy a mai legkorszerűbb, leghatékonyabb megoldásokkal működhessen az új uszoda a 480 nap múlva lejáró véghatáridő után” – foglalta össze a most zajló folyamatot Máté Péter, a tolnai vármegyeszékhely Gazdasági és Városfejlesztési Bizottságának tagja, akitől a fejlesztés hátteréről a Világgazdaság megtudta, hogy
az uszoda befejezésének költsége csaknem 3,5 milliárd forintot tesz ki, amely az üzemeltetéssel együtt kormányzati forrásból valósul meg.
A beruházás újraindításakor elhangzott, hogy a projekt az átvétel után 60 százalékos készültségről indul újra, és jövő nyár végi átadással tervezik. A fejlesztés befejeztével egy rekreációs központ jön létre, hiszen az élményfürdőt és a sportkomplexumot a szomszédos uszoda egészíti majd ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.