Május 27-én az olasz nyelvvel befejeződtek a 2023–2024-es tanév május–júniusi érettségi vizsgaidőszakának írásbeli vizsgái. Az Oktatási Hivatal (OH) tájékoztatása szerint a 16 vizsganapon 1161 helyszínen, mintegy 112 700 érettségiző vizsgázott. Szerdán a szóbeli érettségikkel folytatódik a vizsgaidőszak, az emelt szintű szóbeli érettségiket idén június 5–12. között tartják, a középszintű vizsgákat pedig június 17. és július 3. között kell megszervezniük az iskoláknak. A megszokottnál későbbi időpont azért van, mert idén a tanév is tovább tart, az alsóbb évfolyamokra járó diákoknak egy héttel tovább, június 21-ig kell iskolába járniuk.
Míg középszinten az iskolák maguk határozzák meg, hogy milyen tételekből kell felelniük az érettségizőknek – éppen emiatt a követelmény iskolánként eltérő –, addig az emelt szintű vizsgázók központilag kapják meg a számonkérhető tételcímeket. Ezeket az Oktatási Hivatal oldalán tették közzé a május–júniusi érettségi vizsgák nyilvánosságra hozott anyagai között.
Miként a Világgazdaság is megírta, az idei érettségi az első, ahol a 2020-as Nemzeti alaptanterv miatt a diákok már az új követelmények alapján adnak számot a tudásukról.
A szóbelin érdemi változás például a biológiánál történt, ugyanis idén közép- és emelt szinten is a szóbeli első részén továbbra is a megadott tételeket kell kifejteniük a diákoknak, de a gyakorlati feladat helyett projektfeladatot is bemutathatnak a vizsgázók,
azonban ezt a lehetőséget csak a középiskolások választhatják. A kémiaérettségin is eldönthetik a diákok, hogy bemutatják-e a projektmunkájukat, vagy pedig megoldják a gyakorlati feladatot.
A magyarérettségi szóbeli részén a vizsgaszervezők irodalmi szöveggyűjteményt biztosítanak, történelemből pedig a középiskolai atlasz lesz bekészítve a terembe. Matekból csak az emelt szintű vizsgát tevők használhatnak segédeszközt, a vizsgaszervezők biztosítják a tételsorban szereplő feladatokhoz kapcsolódó összefüggéseket tartalmazó képlettárat. Biológiából emelt szinten a vizsgaszervező biztosítja az Állatismeret és Növényismeret című könyvet, vagy az ezekkel egyenértékű információt tartalmazó egyéb kiadványt, illetve kísérlethez, valamint a projekt bemutatásához szükséges eszközöket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.