Emlékszik még arra, hogy 2018-ban azon háborogtunk, hogy egy négytagú család nem ússza meg 10 ezer forint alatt, ha betér egy balatoni büfébe? Nos azóta sokat változott a világ, elég csak a több mint 4 ezer forintos tihanyi bundáskenyérre gondolni.
Hat évvel ezelőtt teljesen felháborított mindenkit, hogy mennyire drága lett a Balaton. A strandbüfékben egy menzás ebédért, például
egy rántott csirkéért akár 1500 forintot is elkértek. Egy sajtos-tejfölös lángosért 600 forintot is otthagyhattunk a kasszáknál, egy hekk 10 dekájáért pedig 400 forintot sem szégyelltek elkérni a parti vendéglátó egységek
– olvasható a Blikk 2018-as cikkében. Arról pedig még nem is szóltunk, hogy ebben az évben a Balaton-parton akár 180 forint is lehetett egy lekváros palacsinta, túrósat vagy nutellásat pedig akkoriban sehol nem lehetett 150 forintnál olcsóbban kapni. Ugye mennyire felháborító?
A Bors újságírói is hasonló tapasztalatokkal távoztak 2018-ban a Balatonról. Cikkükben kiemelték, hogy
a lángosárak akár megkétszereződhetnek a strandbüfékben, és súrolhatják a 800 forintot. A sört sem kímélte hat évvel ezelőtt az infláció, egy korsóért körülbelül 800 forintot kellett otthagyni a büfékben.
A hotdog is luxuscikk volt már 2018-ban a Balatonnál, az ára 600–700 forint között mozgott.
Az eddig taglalt árakon mélységesen felháborodtunk hat évvel ezelőtt, de ma már visszasírjuk a méregdrága 600 forintos sajtos-tejfölös lángost. Az Index még az idei szezon kezdete előtt mérte fel, hogy milyen árakra kell 2024-ben számítani a Balatonnál.
Természetesen városonként változnak az árak, de ezek a különbségek 100-200 forintosak. Egy sajtos-tejfölös lángos az idei nyáron már 2000 forintért fut a balatoni büfékben, de ezen lehet spórolni, ha csak az egyik feltétet kérjük. Kürtőskalácsot 1500 forintért, presszókávét pedig 760 forintért kínálnak a parton. A gombóc fagyi átlagára ezen a nyáron 600 forint, és még szerencsénk van, ha az üzlet nem számít fel plusz 100 forintot a tölcsérért.
Ha valaki nem a klasszikus rántott csirkemellet választaná egy ebédhez, akkor alternatíva lehet a balatoni büfékben a pizza, amit szinte mindenhol lehet kapni. Az árak mondjuk meglepők.
Egy sajtos pizza könnyen kerülhet 3300 forintba a parton, de egy szalámis pizza már a 4000 forintot is meghaladhatja.
A dobozos söröket 800-900 forintért lehet kapni, de ha valaki a csapolt sörre esküszik, annak mélyebben a zsebébe kell nyúlnia.
A palacsintákat sem kímélte az áremelés az utóbbi években. A korábbi 150 forintos árak ma már ezer forintig is duzzadhattak, de jellemzően 600-700 forintot kérnek egy darabért.
Ha valaki megunná a sajtos-tejfölös lángost, az választhat különlegesebb feltétet is egyes büfékben. A Magyar Nemzet például talált tonhalas lángost, amelyért 3600 forintot kellett fizetni.
Amennyiben valaki nem vágyik a tipikus büfékosztra, annak nagyon megsínyli a pénztárcája.
A hekk 10 dekáját ma már 700 forint alatt sehol nem kínálják, ugyanilyen áron fut a sült kolbász is.
A lap talált olyan büfét, ahol
egy pár virsliért 1300 forintot kértek el, ha hotdog lenne az ebéd, akkor egy darabért 1500 forintot kell lecsengetni.
Az örök slágernek számító balatoni ebéd, a gírosztál manapság 3200 forintért fut a magyar tenger partján.
Nem járunk sokkal jobban, ha magyarosan étkeznénk nyaralás közben. A büfékben a babgulyást 2600 forintért, a lecsót pedig 2500 forintért vesztegetik. Kicsit mediterránabb menü lehet a rántott csirkemell görögsalátával, ha valakinek ez megér 3900 forintot.
A Magyar Nemzetnél drágább helyen járhattak a Drive munkatársai. A portál azt írta, hogy a Balaton körül a főételek nagyjából 4000–5000 forint közötti áron mozognak.
Hogy lehet olcsóbb a sör a montenegrói tengerparton, mint a tihanyi fizetős strandon?Amennyire vadregényes volt Montenegró a 2010-es évek elején a maga egyszerű szépségével, olyannyira kezdi elveszíteni ezt a jellegét. A tömegturizmus végérvényesen betette a lábát az Adriai-tenger ékkövébe. Az árak ennek ellenére mégis sokkal barátságosabbak, mint a Balatonon. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.