„A CATL benyújtott a kormányhivatalhoz egy módosítási kérelmet, melynek eredményeként az NMP nevű oldószer kibocsátását minimális szintre csökkenti. A három pontforrás közül az elsőn a jogszabály által engedélyezhető 150 mg/m3 helyett 2 mg/m3-re, a másodikon engedélyezhető 20 mgC/m3-ről 1,21 mgC/m3-re, a harmadik pontforráson 1 mg/m3-re csökkenti a maximális kibocsátást” – számolt be a közösségi oldalán Papp László, Debrecen város polgármestere.
A településvezető a posztban azt írja, az elmúlt egy évben folyamatosan egyeztettek a kínai akkumulátorgyártó képviselőivel annak érdekében, hogy azokban a kérdésekben, amelyek Debrecen közösségét kiemelten foglalkoztatják, pozitív irányú változásokat érjenek el. Ennek eredményeként néhány héttel ezelőtt
a CATL bejelentette, hogy hűtéstechnológiát vált, és nagymértékben csökkenti a vízfelhasználást – ráadásul mindezt jelentős mértékben tisztított szennyvíz felhasználásával teszi.
Papp hozzátette: az energiahatékonyságot szolgálja, hogy az ázsiai vállalat által bérelt ingatlanban
nem használnak fel gázt az ott végzett tevékenységhez, sem pedig az épület fűtéséhez.
A 2011-ben alapított CATL az elektromosautó-akkumulátorok gyártásának egyik legjelentősebb szereplője 37 százalékos piaci részesedéssel: 13 gyárral rendelkezik világszerte, és mintegy 120 ezer embert foglalkoztat. A debreceni üzem létesítésének tervei 2022 augusztusában láttak napvilágot: a magyarországi beruházás a cég második létesítménye lesz Európában (Németországban már több mint öt éve jelen vannak).
A magyarországi egy 7,34 milliárd eurós, azaz átszámítva – jelenlegi árfolyamon – 2,9 ezermilliárd forintos beruházás, amelynek teljesítménye 100 gigawattóra lesz, amikor teljesen elkészül. A cívisvárosi Déli Ipari Parkban megvalósuló fejlesztés mintegy tízezer munkahelyet hozna létre, melyből kilencezret magyarok töltenének be az évtized végén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.