„Most egy olyan modellt építünk, amely lehetőség szerint nemcsak szakmailag, de üzletileg is sikeres lesz, akár régiós szinten is” – nyilatkozta Gerendai Károly üzletember, akiről nemrégiben a Világgazdaság is megírta, hogy Rácz Jenő Michelin-csillagos séffel nyit exkluzív környezetben körpanorámás éttermet a Balatonnál. A folyamatok összehangolásához a Costes csoport új menedzsmentet épít, ennek élén a külföldről hazacsábított Tóth-Harsányi Kornél áll, aki olyan nemzetközi cégeket is sikeresen megreformált, mint a Hard Rock International hálózat vagy a Royal Caribbean International amerikai luxushajó-vállalat. Tóth-Harsányi tulajdonosként is beszállt a társaságba.
A fine dining mellett
Ehhez jön még a nemzetközi terjeszkedés terve – írja a Forbes.
A lap felidézi, hogy Gerendaiék beszálltak a MÁK étterembe, melyben 50 százalékos részesedést vásároltak. De
nemcsak ezzel szélesítik a palettájukat, hanem augusztustól Magyarország egyetlen vidéki két Michelin-csillagos helyével, a Platánnal is.
A tatai csúcséttermet átveszik az eddigi üzemeltető anyacégtől, a folyatásban a létesítmény mindennapjaiért pedig egy, a Costes csoport többségi tulajdonában lévő, erre alapított vállalkozás felel majd. A konyha szakmai irányítását továbbra is Pesti István végzi, aki a MÁK séfjéhez, Mizsei Jánoshoz hasonlóan tulajdonrészt is kap.
Emellett Gerendaiék beszálltak a Kádár Étkezdébe és Kismezőbe is, úgy nyilatkozott, hogy nézeget tovább. „Azt látom, hogy az árérzékenyvonalon van még igény a hagyományőrző, jó minőségű vendéglátásra” – indokolta meg a terveit.
A cikk emlékeztet: 2020 márciusában beütött a Covid, és egy csapásra megszűnt minden bevételük, miközben a cégcsoport egyetlen embert sem küldött el,
a Gerendai Károly vezette vállalkozás pedig legalább egymilliárd forintot bukott.
Két évvel később, 2022 novemberében még egy komoly pofont kaptak, amikor a hozzájuk tartozó Costes Downtown elveszítette a Michelin-csillagát.
Míg októberben még csúcsnak számító 87 millió forintos forgalommal zártak, decemberben, a vendéglátás hagyományosan legerősebb hónapjában, a csillag hiányában ez 32 millióra apadt. Közben a költségeik alig csökkentek, így januárban már több mint húszmilliós veszteségük volt – mutat rá a Forbes.
Nemzetközi együttműködések már vannak, Tóth-Harsányi külföldi kapcsolataira alapozva a céget megbízták egy koncepciófejlesztésre és üzemeltetésre. Az Oceaya-projekt mögött egy amerikai befektető áll, nyáron a mediterrán vidéken, télen Abu-Dzabiban vagy Dubajban építik majd fel a vízen úszó, elemekből összeszerelhető éttermet és beachklubot.
A fejlesztések közül kiemelkedik a Vibe Budapest nevű étterem és szórakozóhely, melyet október végén terveznek megnyitni 800 millió forintos beruházás eredményeként. Ezzel kapcsolatban Gerendai azt mondta: „A Moulin Rouge és Orfeum-típusú helyekhez tudnám hasonlítani, ahol az emberek egyszerre szórakoznak és jókat esznek.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.