Wolfgang Ruttenstorfer elítélően szólt arról, hogy a magyar céget annak menedzsmentje lényegében egészében ellenőrzi, s hogy a részvényesek mozgásterét a 10 százalékos szavazati korlát is behatárolja. Ugyanakkor bízik a Mol mintegy 40 százalékát kézben tartó, a menedzsmenttől független tulajdonosok együttműködési tárgyalási szándékában.
A tegnap a hazai stratégiai cégek védelme érdekében elfogadott „lex Molról” korábbi nyilatkozatainak megfelelően úgy vélekedett, hogy arról majd az uniós illetékesek fognak dönteni, s határozatukat az OMV is elfogadja. Hangsúlyozta még a Mol kapcsán, hogy cége „kész végigmenni” a megkezdett úton.
A nyilatkozatra a társaság növekedési stratégiája ismertetése kapcsán került sor. A növekedést a kereslet diktálta piaci helyzet, a szállítókkal való kapcsolat fejlesztése és a közép- és kelet-európai konszolidációs folyamatok egyaránt feladatul állítják. 2000-2006. között térségünkben 12 nagy felvásárlásra került sor az olajiparban, s a folyamatnak koránt sincs vége az OMV vezetése, illetve az általa hivatkozott elemzők szerint. Mindebbe jól beleillik az OMV-Mol páros kombinálásával létrehozható regionális társaság, amely Bécsből nézve mindkét win-win pozíciót eredményezne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.