"Mind a NATO, mind Oroszország jelentős tapasztalatokkal rendelkezik a rakétavédelem terén. Itt az ideje, hogy ezt a tudást együtt kamatoztassuk" – mondta az AP-nek a NATO főtitkára.
Rasmussen kijelentése kapcsán az időzítés is érdekes, hiszen Barack Obama éppen tegnap közölte, hogy lemond a Lengyelországba és Csehországba telepítendő rakétapajzsokról. Washington döntése jelentősen enyhítheti az orosz-amerikai feszültséget, amit jelez az is, hogy Moszkva azonnal üdvözölte a bejelentést.
Rasmussen kifejtette: ha Észak-Korea folytatja atom programját és Irán is tovább fegyverkezik, akkor a régió más országai is követhetik a példájukat, a nagy hatótávolságú ballisztikus rakéták pedig Oroszország számára is fenyegetést jelentenek.
Mint mondta, a NATO és Oroszország eddig nem tudott hatékonyan fellépni a globális terrorizmus ellen, mivel a két félben "irreális várakozások" alakultak ki a hidegháború lezárulását követően. Ezek a téves elképzelések pedig jelenleg is nehezítik a NATO és Oroszország kapcsolatát. A főtitkár nem közölt részleteket arról, hogyan képzeli el az orosz, amerikai és NATO védelmi rendszerek összekapcsolását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.