A dollár kissé korrigálta előző heti veszteségeit, a globális devizakereskedelem ázsiai szakaszában, a zárva tartó japán, indiai és szingapúri tőzsdék miatt "megritkult" piacon. A dollár enyhe erősödését részben a korábbi veszteségek szükségszerű korrekciójának, részben pedig a hét két fő eseménye, a Fed kétnapos kamatdöntő ülése és a G20 pittsburghi találkozója előtti kivárásnak tulajdonítják.
Egyéb tájékozódási pontok híján hétfőn a piacok rövid dollár-pozíciókat számoltak fel a Fed-ülés előtt, és profitot fölöztek le a dollárral szemben az elmúlt hetekben árfolyamnyereséget elérő devizák után, így az euró- és jen befektetésekből.
A dollár további erősödését válthatja ki, ha a Fed egy lehetséges kamatemelést sejtet belátható időn belül, illetve, ha a G20 találkozón említést tesznek a dollár gyengeségének hátrányairól.
A dollár erősödését hétfőn nap közben a várakozásoknak megfelelően megállította az 1,4620/euró technikai ellenállási küszöb.
A forint árfolyama az euró/dollár nap közbeni ingadozását szorosan követve a várt sávban, 271,50-272,50 forintos euró árfolyam között mozgott.
Egyéb piacmozgató tényezők híján a devizapiaci árfolyamok a két esemény kezdetéig jelenlegi szintjük közelében ingadozhatnak. A forint árfolyama a várakozások szerint 270/euró felett marad, 1-2 forintos sávban ingadozva.
A dollárt 185,62 forinton jegyezték hétfőn délután négy órakor 1,4640 dolláros euróárfolyam mellett. A svájci frank jegyzése 179,04 forint 178,54 forint után, 100 japán jent 201,46 forinton jegyeztek hétfőn délután négy órakor a péntek délutáni 201,75 forinttal szemben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.