Az elkövetkező évek gyártási tervei alapján - amelyeket a The Wall Street Journal értesülése szerint november 4-én hoznak nyilvánosságra - az amerikai autógyár palettáján sok Fiat fog leváltani sikertelennek ítélt Chryslereket.
A két vállalat állítólag egy sor olyan, Fiat-technikán alapuló modell fejlesztésén dolgozik, amelyeket az amerikai piac igényei szerint alakítanak ki. Köztük van egy középméretű Chrysler szedán, amelyet 2012 terveznek forgalomba hozni.
A Chrysler a modellválaszték átalakításával megválik több járművétől, már idén leállítják a Jeep Commander gyártását, és jövőre készül el a Dodge Viper és Dakota, valamint a Chrysler Sebring utolsó példánya. 2012-től nem fogják gyártani a Jeep Compass és Patrioit, továbbá a Dodge Caliber és Avenger modelleket.
Sergio Marchionne, a Fiat vezérigazgatója számára, aki a Chrysler megvásárlása óta az amerikai autógyárat is vezeti, az a legfőbb feladat, hogy életben tartsa az egyre szűkülő piacú detroiti céget 2012-ig, amikor a legtöbb új modell piacra kerül.
Nem valószínű, hogy a következő években jelentős számú Fiat-modellt importálnak Amerikába, mivel a külföldi gyártmányú kocsikat át kellene alakítani az amerikai biztonsági és környezetvédelmi előírásoknak megfelelően, ami meglehetősen drága folyamat. Az európai autók behozatalát a kedvezőtlen devizaárfolyamok is nehezítik.
A Fiat, amely 20 százalékos tulajdonrészt szerzett az amerikai vállalatban, nem tervez tőkét injektálni a Chryslerbe, technikával és vállalatirányítási tapasztalatokkal kívánja megerősíteni azt.
A Chrysler piaci részesedése szeptemberben 8 százalékra zsugorodott az egy évvel korábbi 11 százalékról. Elemzők szerint a Chrysler-modellek iránti kereslet további csökkenése várható, mivel az amerikai fogyasztók érdeklődése a kisebb, takarékosabb autók felé fordult, a Chrysler kínálatában pedig leginkább kisteherautók és városi terepjárók szerepelnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.