Harms bírálta Günther Oettinger energiaügyi EU-biztos előző napi bejelentését, miszerint az európai atomerőművek biztonsági ellenőrzésének - az úgynevezett "stressz tesztnek" - a kritériumait a nyárra kívánják kidolgozni. Harms szerint addig nem szabad várni.
Megjegyezte, hogy a "stressz teszt" az atomerőművek esetében nem túlzottan szerencsés kifejezés, azt a bankok állóképességének mérésére találták ki. A zöldpárti politikus úgy véli: az elmúlt időszakban csak mérsékelt előrelépés volt az atomerőművek tervezése során abban, hogy figyelembe vegyék az egyedi környezeti kockázatokat.
Rebecca Harms szerint az azonnal leállítandó erőművek közé tartozik a szlovéniai Krsko, a csehországi Temelín, valamint öt francia atomerőmű. A zöldpárti politikus követelte azt is, hogy visszamenőlegesen vizsgálják meg a bulgáriai Belene és a szlovákiai Mochovce építési engedélyét.
Németország júniusig bezárta az összes atomerőművet, melyet 1980 előtt építettek. Németország „bölcs döntést” hozott, hogy felfüggesztette a működést - mondta Jan Haverkamp, a Greenpeace EU nukleáris szakétrője.
Angela Merkel német kancellár kedden bejelentette, hogy Németország három hónapra lekapcsolja az energetikai hálózatról az 1980 vége előtt üzembe helyezett hét atomreaktorát. Oroszország is átgondolja atomenergia politikáját.
"Kötelezettséget vállalunk minden atomerőmű biztonsági felülvizsgálatára" - mondta a kancellár a sajtónak, miután találkozott az atomerőművekkel rendelkező tartományok miniszterelnökeivel.
MTI Eco - Világgazdaság Online-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.