A magyar vidék évtizedek óta kezeletlen sérüléseit a politikai felhangoktól eltekintve több ponton kiváló éleslátással fogalmazzák meg a szerzők, a kirajzolódó jövőkép viszont legalábbis kérdéses. A mezőgazdaságot a foglalkoztatáspolitika vidéken bevethető csodafegyvereként lefestő anyag össztársadalmi, már-már nemzetstratégiai célkitűzéseket fogalmaz meg, miközben megfeledkezik a nemzetközi gazdaságról, a piacokról és a profitabilitás végül mindent eldöntő szempontjáról.
A szakértelem, a tőke hiányával és az Európai Unió követelményrendszerével viszonylag keveset törődő anyag nem a már meglévő nagyobb vagy akár kisebb családi gazdálkodások megerősítésén és versenyképessé tételén fáradozik, hanem eddig sosem látott százezreket vonna be az agráriumba. A módszer a kifejezetten kicsiben játszók helyzetbe hozása. Ezzel ugyan lehet munkahelyeket teremteni, de a rendszer hosszabb távú finanszírozásához szükséges profitabilitást, a nemzetközi piacokon való versenyképes szereplést ez távolról sem garantálja, inkább gátolja.
Persze nem jelenti mindez azt, hogy a téma felvetése ne lenne jogos. A magyar vidék helyzetének megnyugtató rendezése nélkül nem sok jóra számíthat az ország. Azt sem vitatja senki, hogy a vidék helyzetének megoldása összetett gondolkodást kíván. Ám a közgazdasági racionalitás, a piacokon való sikeres szereplés nélkül mindez az adófizetők pénzén fenntartott, a jelenleginél jóval kövérebbre hizlalt szociális rendszer. Olyan luxus, amelyre még nálunk gazdagabb országoknak sem telik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.