A Semmelweis Terv elég jól kijelöli az újragondolás és a megújítás kereteit, ebben a szakma egyetért, és mindenki várja a cselekvést; de mi nem is mondtunk mást, mint amit teszünk – tette hozzá az államtitkár. Emlékeztetett: a kormányzat a tavalyi évet a fenntarthatóság évének, az ideit a fenntartható átrendeződés évének szánta – ennek megfelelően idén az egészségügyi kormányzat nekilát a struktúra átrendezésének.
"A cselekvés, amit hiányoltak, most elég látványosan megindul. Például az a döntés, hogy a kormány állami tulajdonba veszi a budapesti fekvőbeteg-intézményeket, óriási változást hoz majd a budapesti ellátásban, ami az ellátórendszer legalább negyven százalékát teszi ki" - emlékeztetett Szócska Miklós.
Szócska Miklós kérdésre válaszolva kijelentette: valóban "nincs miről beszélni", ha összevetjük az itthoni orvosi fizetéseket azokkal a pénzekkel, amik Nyugat-Európában várnak rájuk. Hosszú távon biztos nem lesz elég az így előteremthető többletforrás, de ez nem is egy hosszú távú életpálya-modell megoldása; ez az induláshoz lesz elég.
Arra lesz elég, hogy a kormányzat megtegye azokat a jelképes beavatkozásokat, amik már előrevetíti az egészségügyben dolgozóknak, hogy érdemes maradniuk az ágazatban. Kijelentette: a kormánydöntés része az is, hogy az ágazatban felszabaduló tartalékokat a hiányterületekre, elsősorban a bérekre kell visszaforgatni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.