A leépítésekről vasárnap rendkívüli ülésen tárgyalt a kormány, a hitelezőket - az Európai Unió (EU), az Európai Központi Bank (EKB) és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) trojkának nevezett hármasát - képviselő szakértői küldöttség pedig közölte, hogy a tervezett lépések nem vezetnek elég messzire.
A trojka kifogásolja, hogy az athéni vezetés többnyire idősebb állami alkalmazottaktól válna meg, ami alig eredményez megtakarítást. A hitelezők továbbá attól tartanak, hogy az alkotmányba foglalt szabályok alapján felmondhatatlan jogviszony megszüntetése miatt számos állami alkalmazott bírósághoz fordul - írta a Ta Nea című lap egy kormányzati forrásra hivatkozva. Az újság forrása szerint a trojka ismét "reális terveket követelt virtuális elképzelések helyett".
Az athéni vezetés terve szerint 30 ezer állami alkalmazottat úgynevezett rendelkezési állományba helyeznek. Az érintettek a fizetésük 60 százalékát kapják meg és egy évük van arra, hogy új állást találjanak. A 12 hónap elteltével a munkahelyük megszűnik. A 10 millió lakosú Görögországban nagyjából minden ötödik munkavállaló az állami szektorban dolgozik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.