A tárca hamarosan az Országgyűlés elé terjeszti az erről szóló törvénycsomagot. törvénymódosítások célja, hogy a hitelezőket és az államot károsító visszaélő vállalkozói magatartások visszaszoruljanak, a működésképtelen és az alvó cégektől a piac megtisztuljon, így a működőképesek versenyképessége növekedjen, adminisztrációs terheik csökkenjenek.
A „cégtemetők” felderítésére, megszüntetésére új típusú eljárás, úgynevezett kényszertörlési eljárás jön létre, amelynek köszönhetően gyorsabb lesz a kiüresített, nem működő, megmenthetetlennek bizonyult vállalkozások, vagyontalan cégek piacról történő kivezetése. Szigorodik a cégvagyont eltüntető tulajdonosok és vezetők szankcionálása, bővül a csalárd módon eljáró vagy mulasztó cégvezetők és cégtulajdonosok elleni jogi fellépés lehetősége.
Erősödik a bíróság bírságolási jogköre, hogy felelősségre vonhatók legyenek azok a vezető tisztségviselők, tulajdonosok, akik mulasztásaikkal vagy más módon hozzájárultak a hitelezők megkárosításához. Változnak a fizetésképtelenségi eljárásokra – csődeljárás, felszámolási eljárás – vonatkozó szabályok.
A bíróság és a hatóság által alkalmazott szankciók szigorítása várhatóan növeli a hitelezői követelések megtérülését, így a közterhek beszedésének aránya is javítható, továbbá más hitelezők is nagyobb arányban jutnak a követelésükhöz. A módosítás azt is célozza, hogy a szabályozás biztosítsa az eljárás alá került adós vállalkozás vagyonának védelmét, erősítse a csődeljárás adósságrendező funkcióját, a csődegyezségek megkötésével a felszámolási eljárások száma csökkenjen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.