Kismértékben csökkent augusztusban a befektetési alapok vagyona a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) adatai szerint. Az alapokban a múlt hónap végén 5643 milliárd forintot kezeltek. A konstrukciókba összesen csaknem 16 milliárd forintnyi friss pénz áramlott a hónapban, a részvénypiacok esése azonban lenullázta a vagyongyarapodás hatását.
A pénzpiaci alapok vagyona 2,5 százalékkal növekedett, köszönhetően egy 32,2 milliárdos értékesítési többletnek. Ezzel megfordult egy lassan egy éve tartó trend, amelynek során az alacsony kockázatú alapok vagyona folyamatosan csökkent. A múlt hónap végén 1374 milliárd forint volt ebben az egyébként legnagyobb alapkategóriában. A kötvényalapok továbbra is szenvednek a tőkekivonástól. Augusztusban 20,5 milliárd forintnyi pénzt vettek ki belőlük, ennek zömét a hazai kötvényalapokból.
A vegyes alapok ezzel szemben 5,4 milliárd forintnyi friss pénzt szereztek augusztusban is, annak ellenére is, hogy a befektetők a múlt hónapban már csalódottak lehettek az eredményeik láttán. A konstrukciók ugyanis több mint 10 milliárd forintot buktak a tőzsdék esésén, ami nagyjából 1,3 százalékos árfolyamcsökkenést jelent egyetlen hónap alatt.
Mindez eltörpül a részvényalapok veszteségéhez képest. Ezek a konstrukciók is vonzottak 1,5 milliárd forintnyi új megtakarítást, az árfolyamveszteség azonban megközelítette a 15 milliárd forintot. Egy átlagos részvényalap több mint 5 százalékot esett a múlt hónapban. A tőkevédett alapokból ezúttal 1,6 milliárdnyi tőke távozott, amit körülbelül háromszor ekkora árfolyamveszteség is kísért, így a konstrukciók vagyona 481 milliárd forintra csökkent. Az abszolút hozamú alapokból viszonylag sok, 13,7 milliárd forintnyi pénzt vontak ki augusztusban, pedig ezek a konstrukciók a nehéz piaci helyzetben is jól vizsgáztak, csaknem 3,5 milliárd forintnyi hozamot termeltek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.