BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lefelé vették az irányt a vezető tőzsdeindexek

Budapesten újabb csúcs született, de a további kitartó emelkedéshez kevés lehet a tér.

Az amerikai részvénypiac vezető vállalati papírjainak árfolyammozgását tömörítő S&P 500-as index az elmúlt héten, úgy tűnik, megszakította a novemberben kezdődő emelkedés trendjét. Miután a jegyzés több próbálkozás után sem tudott a 2016 februárjában indult trendcsatorna felső széle fölé emelkedni, az egyre szűkülő területről lefelé tört ki. A letörés után az első komolyabb támasz 2400 közelében helyezkedik el. Az említett támasz elérését azonban megelőzheti az éppen megtört trendvonal visszatesztelése, melynek során a kurzus megpróbál ismét a trendvonal fölé kerülni, és ha nem sikerül, akkor ismét „délnek” fordulva eléri a már említett támasz szintjét. Ha ez is letörne, akkor hosszabb távon a cél a szélesebb trendcsatorna alsó széle lehet 2320 közelében. A német DAX 30 csökkenő trendben halad június vége óta, akkortól, hogy a Trump-rali emelkedő trendje megtört. Ezt követően egy másik, alacsonyabb meredekségű emelkedő trend is letört, amely a 2016 februárjában indult emelkedő trendcsatorna felső széléből, a csatornavonalból adódik. A pénteki záróértékkel a német index egy támaszszint közelében van. Miután a kurzus csökkenő trendben halad, elsődleges várakozásunk a támasz letörése, amit további csökkenés követ. Utána a lehetséges támasz 11 860 közelében helyezkedik el, az azt követő pedig 11 485 közelében. Ahhoz pedig, hogy a kurzus ismét emelkedőbe váltson, 12 100 feletti zárásokra lenne szükség.

Eközben a BUX index újabb csúcsra emelkedett. A közeljövő szempontjából ennek a csúcsnak (36 959) a meghaladása lehet meghatározó. Ha az ismételt elérése sikerül, de a meghaladása nem, akkor „kettős csúcs” alakul ki, ami trendfordulást jelez. A csökkenés a nyakvonal szintjének (36 499) átlépése után 36 ezer pont közelébe viheti vissza az indexet. Ha sikerülne átlépni a legutóbbi csúcsot, akkor 38 100 közelébe emelkedhetne a kurzus.

A Mol részvényeinek jegyzése meg tudott maradni a 23 183 forint közelében húzódó támasz felett. Amíg a jegyzés a támaszszint feletti zárásokat produkál, további emelkedésre van lehetőség. A legközelebbi ellenállás 23 813 forint közelében húzódik, azt pedig 24 921 követheti. Ha az említett támasz letörne, akkor előbb a 22 880–22 670 forint közötti rés alsó széle következik, majd a 22 400 közelében húzódó támasz. Az RSI- indikátor értéke a részvényárfolyam túlvett állapotára utal.

Az OTP Bank kurzusa a 9892 közeli szintnél épített támaszt. Ez egyébként a 9633–9233 forint közötti csökkenésre mért Fibonacci korrekciós szintek közül a 163,8 százalékosnak felel meg. Az emelkedés egy szűkülő trendcsatornában halad felfelé. A következő szint, amit akkor érhet el, ha ebből felfelé törne ki, a 261,8 százalékos korrekciós szint lenne, 10 300 közelében. De ha az ilyen esetekben gyakoribb forgatókönyv valósul meg, vagyis a jegyzés lefelé lép ki a szűkülő csatornából, akkor 9615–9500 közelébe térhetne vissza az árfolyam.

A Richter Gedeon részvényeinek árfolyama a június 16-i csúcs óta csökkenő trendben halad. Mivel a trend nem tört meg, elsősorban további csökkenés következhet. A legközelebbi potenciális támasz 6300 forint közelében alakulhat ki, majd 6100 következhet. Ahhoz, hogy a trend ismét emelkedőbe forduljon, 6700 feletti zárásokra lenne szükség. A heti periódusú grafikonon látható, hogy a jegyzés letörheti a 2015. január eleje óta tartó emelkedő trendet. Ha ez megtörténne, a kurzus az 5900 forint közelében lévő hosszabb távú támaszhoz eshet.

A Magyar Telekom jegyzése hetek óta a 462–478 forintos sávban mozog. A sávból való felfelé kilépés 487 forint közelében nyithat kaput. A sáv aljánál kilépő jegyzés előtt 456 és a 442 forintnál lehet akadály.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.