BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jó éve volt a magyarországi KPMG-nek

A szeptember végén zárult üzleti évben a KPMG tízszázalékos növekedést ért el Magyarországon, ami 22 milliárd forint bevételt jelentett – mondta Robert Stöllinger, a társaság vezérigazgatója egy pénteki sajtóbeszélgetésen. A bevétel 2013-tól folyamatosan növekszik, nagyobb – növekvő – része külföldi ügyfelektől származik,. Bár mind a négy terület – vagyis

a könyvvizsgálati szolgáltatás, az adó-, jogi, és az üzletviteli tanácsadás és az adóbevallások elkészítésével foglalkozó ügyviteli szolgáltatás forgalma is nőtt, átlag fölötti mértékben ez utóbbi emelkedett – mondta a Világgazdaságnak Stöllinger.

A cégnél idén 120 fővel gyarapodott a létszám, amely meghaladja az 1200 főt, miközben két robot is munkába állt. (Ez utóbbi több szempontból rendkívül hasznos, ám licencdíja ma még magas.)

Magyarországon kezelik több olyan multinacionális cégnek az adatait is, amelyek nem vagy alig rendelkeznek itteni operációval. A budapesti irodában 77 ezer adóbevallást készítettek, amelyben 36 ország volt érintett. Amíg tíz-húsz évvel ezelőtt a vállalkozásokat terhelő adó mértéke a mérlegelendő szempontok között az első három helyen szerepelt, ez ma már hátrébb került. A mostani befektetési döntéseknél az első helyeken a munkaerő, az infrastruktúra (autópálya léte) és a logisztika szerepel. A különböző pénzügyi szolgáltatók (SSC) megjelenése ebből a szempontból kedvező a KPMG számára. A bevételből azért hasít ki nagyobb szeletet az export, mert globálisan használt és kidolgozott szolgáltatásokat adnak el, a magyarországi piacot pedig e téren meg kell dolgozni.

A magyarországi pénzintézetek hátrébb tartanak a digitalizációban, mint más szektorok – például a média –, bár itt is vannak élenjárók. Ezek között említette Taksz Ildikó, a KPMG pénzügyi szolgáltatásokért felelős partnere az OTP Bankot, az MKB-t és a Gránit Bankot. A bankolás bizalmi kérdés – egyebek között ebből, vagyis a biztonságra való törekvésből is fakad, hogy ezek a cégek óvatosan lépnek a digitális világ felé. A banki szervezetek nehezen mozdulnak, ez is gátja a digitális irányba történő erőteljesebb elmozdulásnak – vélekedett.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.