Németország 2025-ig hatmilliárd euróra (2400 milliárd forint) növeli nemzetközi klímavédelmi hozzájárulását, ebből 170 millió eurót (68 milliárd forint) a klímakockázatok kezelésére szolgáló új globális alapba szánnak – közölte hétfőn Olaf Scholz német kancellár Sarm-es-Sejkben, az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményének 27. éves ülésén (COP27).
A megújuló energiaforrásokra való átállás és a fosszilis üzemanyagokkal való takarékoskodás nemcsak klímavédelmi okokból fontos, hanem biztonságpolitikai jelentősége is van
– hangsúlyozta Scholz.
Először kerül napirendre a jóvátétel a klímacsúcsonA veszteségeket gyakran nem a folyamatért felelős országok szenvedik el, felerősítve ezzel az igazságtalanság érzetét. |
A német politikus kijelentette, hogy
Németország a szén és a kőolaj átmenetileg nagyobb használata ellenére megtartja ígéretét, és 2045-re megteremti a hazai a klímasemlegességet.
Scholz mindemellett ígéretet tett arra is, hogy megkétszerezi, vagyis kétmilliárd euróra növeli az erdők globális védelmére Németország által szánt összeget.
Rishi Sunak brit miniszterelnök felszólalásában gyorsabb ütemű harcot sürgetett a klímaváltozás ellen. Mint mondta,
az Oroszország ukrajnai háborúja miatt megemelkedett energiaárak nem indokolják, hogy ellankadjunk a klímavédelemben.
Sőt, gyorsabban kell cselekedni, mivel – mint rámutatott – a klímabiztonság kéz a kézben jár az energiabiztonsággal.
Betett a klímacsúcsnak Pelosi tajvani látogatásaMegkezdődött Egyiptomban a COP27 világkonferencia a klímáról, a résztvevők figyelmét a világon átsöprő válságokról a globális kihívásra terelnék. A Capital Economics vezető elemzője szerint a nyári tajvani incidens is azt jelzi, hogy minden nemzeti szinten fog eldőlni. |
Sunak megerősítette, hogy Nagy-Britannia a klímaváltozás által hátrányosan érintett országokat a jövőben erőteljesebben fogja segíteni. Ezzel kapcsolatban közölte, hogy
London 2025-ig 1,5 milliárd fontot (690 milliárd forint) különít el erre a célra.
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök szintén arról beszélt, hogy országa továbbra is elkötelezett a karbonsemlegesség mellett, összhangban a 2015-ös párizsi klímaegyezménnyel.
Mark Rutte holland miniszterelnök kijelentette, hogy
2025-ig hazája évi 1,8 milliárd euróra (723 milliárd forint) növeli a fejlődő országoknak szánt éves klímavédelmi hozzájárulását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.