Az egyik első, csak alapszolgáltatásokat nyújtó, olcsó notebook az XO laptop volt, amelyet a One Laptop Per Child program keretében juttattak el a fejlődő országok, elsősorban Afrikai szegény gyerekeihez. Mára a lezsugorított, és "lebutított" gépek nevet is kaptak, a netbooknak keresztelt szerkezeteket pedig a szegény országok lakói mellett éppen a fejlett világ polgárai részesítik előnyben – olvasható a Figyelőben.
A netbookok a családi használatban a PC és a nehezebb és drágább notebookok közötti helyet foglalják el, harmadik vagy negyedik számítógépként használják őket a tehetősebbek. A kategória óriási sikerét annak köszönheti, hogy a gyártók rájöttek: az átlagfelhasználónak szükséges funkciókhoz (e-mail, zene hallgatás, stb.) nem szükséges óriási képernyő vagy hatalmas kapacitású merevlemez. Ugyan eddig is kaphatóak voltak kicsinyített notebookok, mivel ezek képességei megegyeztek a nagy testvérekéivel, áruk 400-500 ezer forint között mozgott, így csak vállalatok vagy menedzserek engedhették meg magunknak.
Mostanra a kisiskolásoknak készített, és kevéssé használható XO-n kívül az Asus Eee PC-je is megjelent a piacon, méghozzá óriási sikerrel. A tajvani gyártó egy éve mutatta be készülékét, és a sorozat legegyszerűbb darabja 2007 szeptemberétől 245 dollárért (40 ezer forint) kapható. A tavalyi év végéig 300 ezer Asus netbook kelt el. A kis gép az Apple-éhez mérhető sikert ért el, messze felülmúlva a gyártó eladásokkal kapcsolatos várakozásait.
Az Asus eredményeien felbuzdulva a gyártók sorra jelentik be saját netbook családjaik érkezését. A felső árszegmensben található HP 2133 Mini-Note PC-n kívül az Asus egyeduralmát fenyegeti az MSI Wind, az Acer Aspire One vagy a Dell új E szériája. A gond csak az, hogy az új gépek nagy része Magyarországon hivatalosan még nem vagy csak jóval magasabb áron kapható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.