A brit hírközlési hatóság, az Ofcom 2006. és 2007. között vizsgálta meg a Barclaycard gyakorlatát, majd arra az eredményre jutott, hogy a legmagasabb, ötvenezer fontos (15 millió forintos) bírsággal sújtja a pénzügyi céget. A Barclaycard – más nagyvállalatokhoz hasonlóan – hatalmas mennyiségű telefont bonyolít le, az ügyfelek számát pedig nem a munkatársak, hanem automaták tárcsázzák. Ha a hívás idején épp nincs szabad ügyintéző, a hívott fél csak a csöndet hallgathatja, amikor felveszi a telefont - írja a BBC.
Az Egyesült Királyságban 2006-ban határozták meg a "süket hívásokra" vonatkozó paramétereket. Ezek szerint ha nem érhető el a beszélgetést lebonyolító ügyintéző, a cégnek rövid, automatikus üzenetben kell tudatnia, ki volt a hívó. A félresikerült hívások aránya nem érheti el a napi teljes mennyiség 3 százalékát.
Az Ofcom nem adott tájékoztatást arról, mennyi "süket hívásért" büntette meg a Barclaycardot, de azt közölte: a kifogásolt hívások száma jelentősen meghaladja a korábban bírsággal sújtott Abbey National tizenhatezer hívásos teljesítményét. A szervezet képviselője szerint ez eddig a legsúlyosabb az ilyen jellegű ügyek között és ha nem korlátozta volna őket a törvényben meghatározott limit, magasabb összegre büntették volna a Barclaycardot.
A hatóság döntésére válaszolva a Barclaycard úgy válaszolt: elismerik, hogy minden hívást a megfelelő módon kell végrehajtani, és ez az Ofcom által vizsgált időszakban nem valósult meg. "Ennél fogva feltétel nélkül bocsánatot kérnek minden ügyfelüktől, akik számára ez a gyakorlat kényelmetlenséget vagy feszültséget jelentett."
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.