Az első napja volt egy nagy, jól menő ügyvédi irodánál. Néhány kollégája elvitte egy drága étterembe, mindenkin fekete öltöny, elegáns nyakkendő volt. Éppen a legfrissebb jogvitákról tárgyaltak, gondosan ügyelve arra, melyik fogáshoz melyik evőeszköz a megfelelő, mikor egy tetovált nyakú, szájpiercinges férfi sietett el az étterem üvegablaka előtt. Villák koppanását lehetett hallani, ahogy kiestek a kezekből. A férfi továbbment, a döbbenet maradt.
"Nem értem ezt a tetoválási őrületet" – mondta az egyik ügyvéd, és az új alkalmazott abban reménykedett, tetoválása és piercingje rejtve marad – de vajon örökké titkolhatja ezeket?
Ez a dilemma itthon is egyre többeket érint. Az ohiói Wright State University felmérése szerint a nem tetováltak több mint negyven százaléka úgy véli, hogy a "tetkósok" nem annyira vonzók, közel kétharmaduk szerint lázadóbbak az átlagosnál, egyharmaduk pedig állítja, hogy kevésbé intelligensek. A vezetők nem tartják komolynak azokat, akik tetoválást vagy testékszert viselnek, ezért nem szívesen bíznak rájuk felelősségteljes munkát.
Mindez idehaza is igaz – mondta el a Világgazdaságnak Csík Klára. A Karrier és Stílus Tanácsadó Kft. ügyvezető igazgatója úgy tapasztalja, hogy a férfiaknál a hosszú haj, a fülbevaló kritikus, általában pedig a piercing és a tetoválás is. Legyen szó állásinterjúról vagy tárgyalásról, ezek nem a tartalom, a belbecs felé irányítják az érdeklődést, hanem a külcsín felé, s ez mindenképpen gyanús – hívta fel a figyelmet a szakember.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.