Az egészségügyi szervezetek azt szeretnék kideríteni, hogy mekkora a támogatottsága a tagságon belül annak a kezdeményezésnek, amely a kötelező munkaórán felüli önkéntes munka bojkottját célozza meg.
Éger István, a kamara elnöke úgy fogalmazott: az évek óta zajló folyamatok veszélyeztetik az orvosok egzisztenciáját, az jövő évi költségvetés elfogadása pedig reálbércsökkenést jelent számukra. Szerinte a bérfelzárkóztatást jogszabályban kellene garantálni az orvosoknak. Kubányi Jolán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke szerint a 13. havi bér elmaradása és a bérbefagyasztás további elvándorláshoz vezet az ágazatban, pedig már jelenleg is 8-9 ezer szakdolgozó hiányzik az egészségügyi rendszerből.
Székely Tamás egészségügyi miniszter a tanácskozáson elmondta: a pénzügyi válság miatt megváltoztatott költségvetésben is nominálértékben 10-15 milliárd forinttal több jut az egészségügyi kasszába jövőre, mint idén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.