A gyógyítási feltételek hiányosságainak pótlására hívja föl a kórházak figyelmét a Magyar Kórházszövetség elnöke annak kapcsán, hogy a tisztiorvosi szolgálat komplex ellenőrzése során több osztály munkáját visszaminősítette, felfüggesztette a munkát.
Várható volt a vizsgálat, hiszen a tavaly módosított törvények előírják, hogy európai szintre kell emelni a hazai gyógyító munkát. Arra is számítani kell: ha az ellenőrzésekről készült jegyzőkönyvekben előírt határidőre nem pótolják a hiányosságokat, úgy a regionális egészségbiztosítási pénztárak kezdeményezhetik az érintett osztályok finanszírozási szerződéseinek a felmondását. Ez pedig a tb-től kapott bevételkiesés miatt veszélyeztetheti a kórház egészének működését. Ám a betegellátás nem csorbul, ugyanis más, megfelelő körülmények között működő intézményekbe utalják őket.
Az egészségpolitika az uniós forrásokból végrehajtható szerkezetváltás révén arra számít, az intézményi menedzsment és a tulajdonos önkormányzatok a területükön élők valódi szükségleteihez igazítják a kapacitásokat. Így fejlesztik a szakrendelői ellátást, az egynapos sebészetet, ápolási intézetekké alakítják a kórházakat, ezekre van igény. Az átszervezések révén felszabaduló orvosok és szakdolgozók pedig a munkaerőhiánnyal küszködő intézményekben helyezkedhetnek el. Ám a mobilitás Magyarországon nehéz, a 2006-os kórházi kapacitás csökkentésekor meghirdetett 500 millió forintos mobilitási program is befuccsolt. Nehéz egy családnak más településre költözni, s ezt tovább nehezíti, ha a házastársak egyikének a közös lakóhelyen vagy annak közelében van a munkahelye. Ezért az egészségügyi struktúraváltáshoz szükséges a mobilitási program újratervezése is – hívta fel a figyelmet Varga Ferenc.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.