Az irodapiacon az új irodaállomány és a kereslet is meghaladta a korábbi évek adatait, és a modern irodaállomány elérte a 2 millió négyzetmétert. Mivel a kereslet 22 százaléka fejlesztés alatt álló irodákra irányult, és a kínálat közel 250 000 négyzetméterrel nőtt, az üresedési ráta 16,8 százalékra emelkedett, mely 2004 harmadik negyedéve óta nem volt ilyen magas.
2008-ban az ipari ingatlanpiacon két és félszer annyi terület került átadásra, mint 2007-ben. A kereslet éves viszonylatban 83 százalékkal volt magasabb, melynek jelentős részét 2008-ban is a logisztikai szolgáltatók tették ki.
A kiskereskedelmi piacon a vidéki fejlesztéseké volt a főszerep, az átadott ingatlanok 90 százalék-a Budapesten kívül helyezkedik el. Az 1 000 lakosra jutó kiskereskedelmi terület Budapestet követően Debrecenben a legmagasabb, a DTZ elemzése szerint viszont 2011-re a második helyet várhatóan Győr fogja átvenni.
A befektetési piacot sújtotta elsőként a válság – a 2007-es rekord év után a befektetési volumen 80 százalékkal esett vissza. 2009 során várhatóan a vevők és eladók árazási elképzelései közelebb kerülnek egymáshoz, mivel az eladók pénzügyileg szorult helyzetben lehetnek, és a bérlői aktivitás is jelentősen visszaeshet.
Előreláthatóan számos fejlesztési terv elhalasztásra lesz ítélve a gazdasági nehézségek, a bizonytalan piaci körülmények miatt. A fejlesztés alatt álló projektek a következő években kerülnek piacra, ami nagymértékben meg fogja növelni az ingatlanállományt. Spekulatív fejlesztések háttérbe szorulását és az előbérleti szerződések elterjedését valószínűsítik a DTZ szakértői, főként az ipari ingatlanpiacon. A tulajdonosok részéréről nagyobb mértékű rugalmasság várható a bérleti szerződések újratárgyalásánál és az új bérlők vonzásánál egyaránt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.