A GOP-2.1.3 kódszámú kiírás fő célja olyan, legalább 1,5 milliárd forint elszámolható összköltségű beruházások komplex támogatása, amelyek megvalósítása jelentős számú új munkahely megteremtését és tartós fennmaradását eredményezi.
A kiírás szerint a támogatható tevékenységek körébe tartozik a létrehozott új munkahelyre felvett munkavállalók foglalkoztatása. Az új munkahelyek számításánál a megtartott munkahelyek figyelmen kívül maradnak. A pályázónak vállalnia kell, hogy a támogatott új munkahelyeket a kötelező fenntartási időszak alatt az érintett régióban fenntartja. Fontos feltétel, hogy a pályázati konstrukció keretében nem támogatható kölcsönzött munkaerő foglalkoztatása.
A támogatható tevékenységekhez sorolja a kiírás az eszközbeszerzést, amennyiben megfelel az induló beruházás fogalmának. Idesorolja a kiíró a technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzését, a szállítást és üzembe helyezést, a beszerzett eszközökhöz kapcsolódó betanítást, az új eszközök, kiegészítő berendezések felszerelését.
Támogatható továbbá az induló beruházásnak minősülő infrastrukturális és ingatlanberuházás, az eszközbeszerzéshez kapcsolódó ingatlan bérleti díja a megvalósítás időszakában, a pályázat benyújtását követően maximum 12 hónapra. Támogatásra számíthat az eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzések, az információtechnológiai fejlesztés, a piacra jutás elősegítése, valamint a munkavállalók képzése (tanfolyamok, tréningek, képzések, idegen nyelvi, informatikai oktatás), a tanácsadás igénybevétele, a minőség-, környezet- és egyéb irányítási, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok bevezetése és tanúsíttatása.
A konstrukció meghatározó feltétele, hogy a projekt összes elszámolható költségének meg kell haladnia a 1,5 milliárd forintot. Ennek fontos tétele a beruházás megkezdését követően két éven keresztül újonnan létrehozott munkahelyeken foglalkoztatott munkavállalók munkaszerződés szerinti személyi alapbérének és járulékainak első 24 havi összege.
A kiírás feltételei közé tartozik az is, hogy a konstrukció keretében nem támogatható a Közép-Magyarország régió területén megvalósuló fejlesztés. A jövőre vonatkozó kötelezettségvállalások közé tartozik, hogy a pályázónak a támogatott beruházással legalább 25 új munkahelyet kell teremtenie Magyarország hat konvergenciarégiójában (Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl), és a támogatott új munkahelyeket a kötelező fenntartási időszak alatt az érintett régióban fenntartja.
A pénzügyi feltételek sorában található az is, hogy az elnyerhető támogatás mértéke a projekt összes elszámolható költségének 5–35 százaléka lehet, és Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld és Dél-Dunántúl tervezési-statisztikai régióban elérheti az 50 százalékot. Az igényelhető támogatás összeg 200 millió és 1,5 milliárd forint között mozog. A konstrukció keretében indokolt esetben előleg is nyújtható a támogatás 40 százaléka erejéig, de maximum 300 millió forintig.
infrastrukturális és ingatlanberuházás, ingatlan bérleti díja
gyártási licenc, gyártási know-how
információtechnológiai fejlesztés
a piacra jutás elősegítése
munkavállalók képzése
tanácsadás igénybevétele
minőség-, környezet- és egyéb irányítási, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok
infrastrukturális és ingatlanberuházás, ingatlan bérleti díja
gyártási licenc, gyártási know-how
információtechnológiai fejlesztés
a piacra jutás elősegítése
munkavállalók képzése
tanácsadás igénybevétele
minőség-, környezet- és egyéb irányítási, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.