A recesszió következtében ugyanis a hazai cégeknél elmarad a számítás-technikai eszközök cseréje, ez komoly nyomot hagy az évi 600 milliárd forintos hazai IT-piac hatodát kitevő szoftverpiacon is. A PC-szegmens első negyedéves adatai egyelőre stagnálásra utalnak, de az előrejelzések szerint az év egészére akár 20-30 százalékos is lehet a visszaesés.
A felhasználókat óvatosságra intheti a Windows7 elődjének, a Vistának három évvel korábbi nem túl sikeres startja is. Akkor hónapokig hiányoztak a zökkenőmentes váltáshoz szükséges egyéb szoftveres fejlesztések.
A hazai szakértők ugyanakkor a magyarországi viszonyokra vetítve egyelőre nem osztják azt a globális várakozást, miszerint az ágazatban zajló virtualizációs fejlődés már a közeljövőben minimalizálhatja az operációs rendszerek szerepét. A cégek alapszoftvereit távoli szervereken futtató irodai rendszer még az USA-ban sem terjedt el. A Microsoftnál azonban bizakodók, a receszszió elmúlásával ismét napirendre kerülő eszközcseréknél szerintük Windows7-re váltanak majd a felhasználók. Egyelőre a hazai piacon egyértelmű a Microsoft dominanciája, mivel a szabad szoftverek itthon még az intézményi körben is nagyon lassan terjednek.
Az otthoni felhasználók közül pedig egyelőre csak azokra építhetnek a linuxos cégek, akik értenek az informatikához, a mezei felhasználók még bonyolultnak találják a telepítést. Ezért ma már egyre kevesebben vásárolnak operációs rendszer nélküli gépet. Erre a tendenciára információink szerint maga Steve Ballmer is kíváncsi volt. Az egy hónapja Európában járt Microsoft-vezér nem hivatalosan átruccant Budapestre, hogy személyesen győződjön meg erről a nagy hazai elektronikai szakkereskedésekben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.