A kormányzati pénzből kisegített amerikai pénzintézetek zöme hitelkihelyezéseinek növelésére használja fel a pótlólagos forrásokat. A kedvező amerikai tapasztalatok és az egyre veszélyesebbé váló hitelszűke ellenére Berlin továbbra is elzárkózik attól, hogy állami tulajdonrészt követeljen a támogatásokért cserébe.
A bankok újratőkésítésére tegnap 2,1 milliárd dolláros tervet bejelentő Izland viszont már az államosított pénzintézetek ismételt magánkézbe adásával van elfoglalva.
Hatásosnak tűnik az USA bankmentÕ programja (TARP), amennyiben a megsegített pénzintézetek többsége hitelkihelyezéseinek növelésére használta fel a támogatást – derül ki az akciót felügyelÕ szerv (SIGTARP) friss jelentésébÕl. A pozitív amerikai tapasztalatok ellenére a szintén egyre súlyosabb hitelszÛkével szembenézni kénytelen berlini kabinet ismét elzárkózott a pénzintézetek kényszer-államosítás útján történÕ támogatása elől.
A pénzügyi válság által rendkívül súlyosan érintett Izland ugyanakkor éppen az államosítással ellentétes irányú lépést jelentett be tegnap, amenynyiben részesedést ajánlott a csÕdbe ment pénzintézetek hitelezÕinek az azóta felállított „egészséges” utódbankokban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.