A korábbi szakértői várakozásokra rácáfolva szeptemberben már megjelentek azok a befektetők, amelyek autóipari és elektronikai gyártókapacitások létesítését fontolgatják Magyarországon.
A válság kitörése óta elsősorban az üzleti szolgáltatások terén voltak érdeklődők. Az év utolsó negyedében 32 projektről dönthetnek 1,5 milliárd euró összértékben, nyolcezer új munkahelyet teremtve.
Az pedig tény – s erre már az Ernst & Young (E&Y) nemzetközi vállalatvezetők felmérésén alapuló tanulmánya mutat rá –, a befektetők nagyra tartják az itt kapott minőségi szolgáltatásokat és feltételeket, bár egy sor területen változásokat sürgetnek.
Úgy vélik, a hazai k+f potenciál alulbecsült. A kutatás-fejlesztési projektek számát tekintve tavalyi részesedésünk a régióban 18, a szolgáltató központok esetében 21 százalékos volt.
A megtelepedett nemzetközi vállalatok fele további beruházásokat tervez hazánkban, ugyanakkor az itt még meg nem jelenteknek csak 13 százaléka fontolja ezt meg. A nemzetközi cégek szerint az elkövetkező három évben a befektetési vonzerő jobban javul Magyarországon, mint Portugáliában, Belgiumban, Franciaországban vagy Németországban.
További részletek a holnapi Világgazdaságban!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.