Magali Marton, a DTZ európai és közel-keleti (CEME) piackutatási vezetője szerint mivel mind a gazdaság egésze, mind pedig az ingatlan bérleti piac Európa szerte gyenge; a befektetők továbbra is jó minőségű, hosszú távra bevétellel rendelkező befektetések iránt érdeklődnek, legfőképpen a nyugat-európai piacokon, azon belül is elsősorban az Egyesült Királyságban, Németországban és Franciaországban. Azonban Kelet-Közép-Európa feltörekvő piacain, ahol a kockázati tényezők relatív magasabbak.
Számos befektető vonult vissza a hazai piacokra, mely az Egyesült Királyságban figyelhető meg leginkább. A harmadik negyedévben a brit befektetők 3,5 milliárd euró (a globális piaci tranzakciók 26 százaléka) értékben vásároltak eszközöket, melynek 97 százaléka az Egyesült Királyságban található.
Az angol font értékcsökkenése és a befektetések újraárazásának elmaradása a kontinentális Európa számos országában kulcsfontosságú szerepet játszott abban, hogy a brit befektetők hazai piacokra korlátozzák tevékenységüket. A német befektetők szintén élénk piaci aktivitást mutattak, hiszen 2,3 milliárd eurót költöttek a harmadik negyedév során, ami teljes befektetési volumen 17 százalékát teszi ki. Ennek közel a fele (1,1 milliárd euró) hazai befektetés volt.
A külföldi befektetési volumen csupán 6 milliárd eurós szintet ért el (a globális piaci tranzakciók körülbelül 40 százaléka). Magali Marton szerint, ha előretekintünk, a termékek hiánya és a viszonylag erős kereslet az Egyesült Királyságban a hozamok csökkenéséhez fog vezetni.
Így arra számítanak, hogy azok a tengerentúli befektetők, akik jelenleg az Egyesült Királyságot célozzák meg, mint befektetési célpont, azok az emelkedő árszintek miatt azon európai piacok felé fordulnak, melyek viszonylag kedvezőbb lehetőségeket kínálnak; mint például Belgium, Franciaország és Svédország.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.