A portfólió jellegéből fakadóan óriási az elődjétől, az ír Charlie McCreevytől örökölt feladatcsomag, és ebbe beletartozhat a hagyományos és online szerencsejáték-piac körüli kérdőjelek felszámolása is. Azért is szükség lehet erre, mert jelenleg nyolc tagállamot fenyeget a veszély, hogy bíróság elé citálja őket az Európai Bizottság.
Jelenleg a szerencsejáték-piacon a szubszidiaritás elve, az Európai Parlament állásfoglalása és az Európai Bíróság ítélkezési gyakorlata alapján egyértelműen a tagállamok joga és érdeke az ellenőrzés és a szabályozás, többek között azért, mert komoly költségvetési bevételi forrás.
Mindez azzal jár, hogy valamennyi tagállam maga dönt az engedélyezési és működési szabályokról, legyen szó kaszinóban folyó játékról, sportfogadásról, lottóról vagy lóversenyről. McCreevy viszont szeretett volna némi közös szabályozást elérni ezen a piacon.
„Nem tudok arról, hogy az EU szigorítani készülne a szerencsejáték szabályokat” – reagált a Világgazdaság megkeresésére Oliver Drewes illetékes bizottsági szóvivő. Maga is emlékeztetett arra, hogy erre a területre nincsenek uniós előírások; a tagállamok korlátozhatják a szerencsejáték-tevékenységeket, persze bizonyos körülmények között. „Nem lehet szó olyan korlátozásokról, amelyek célja a nemzeti monopóliumok védelme” – adta értésre a szóvivő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.