Több mint 21 milliárd forintnyi forrás áll rendelkezésre az üzleti infrastruktúra és a befektetési környezet fejlesztésére a regionális operatív programok 2010. február 28-ig pályázható kiírásai keretében. Ipari parkok és iparterületek, valamint barnamezős területek fejlesztésére összesen csaknem 14 milliárd forint, vállalkozói inkubátorházak kialakítására és bővítésére pedig több mint 7 milliárd forint az elnyerhető keret.
A Dél-Alföldön, Dél-Dunántúlon, Észak-Magyarországon, Közép-Dunántúlon, Közép-Magyarországon és Nyugat-Dunántúlon pályázható konstrukció célja az, hogy a regionális operatív programok gazdaságfejlesztési eszközrendszerével segítse elő az érintett régiók versenyképességének megőrzése szempontjából kiemelt fontosságú befektetési környezet biztosítását. Európai uniós forrás igényelhető infrastrukturális fejlesztésekre, valamint az innovációt és magas hozzáadott értékű gazdasági tevékenységet elősegítő szolgáltatások indítására. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) becslése szerint a keretből több mint 110 projekt kaphat támogatást. Fontos odafigyelni arra, hogy a Dél-dunántúli operatív program (DDOP) kiírásánál iparterületek esetében kizárólag barnamezős terület fejlesztésére lehet pályázni, a Dél-alföldi operatív program (DAOP) keretéből pedig technológiai inkubátorház fejlesztése nem támogatható.
A támogatható tevékenységek közé tartozik többek között az infrastrukturális és ingatlanberuházás, az eszközbeszerzés, szolgáltatások igénybevétele, az eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how. A pályázóknak vállalniuk kell, hogy a támogatással megvalósított fejlesztés fizikai eredményeit a projekt befejezését követően öt, kis- és középvállalkozások esetében három évig fenntartják, működtetik. Jó hír, hogy ennél a konstrukciónál előleg is kapható a megítélt támogatás 40 százaléka, de legfeljebb 300 millió forint erejéig. Az elnyerhető összeg régiónként változó, általában 10–500 millió forint, a támogatás mértéke pedig 25-50 százalékos.
Plusz 13,7 milliárd forintos kerettel mindemellett négy régióban – Dél-Alföldön, Dél-Dunántúlon, Észak-Alföldön és Észak-Magyarországon – külön kiírás szolgálja a komplex programmal segítendő leghátrányosabb helyzetű kistérségekben az üzleti infrastruktúra fejlesztését. Ez a konstrukció az érintett kistérségek gazdasági teljesítményének növelését jelöli meg specifikus célként, s az NFÜ további 100 projekt támogatásával számol. Itt az ipari parkok, iparterületek és inkubátorházak mellett ipartelepítésre és vállalkozások telephelyfejlesztésére is igényelhető támogatás. Dél-Dunántúlon és Észak-Alföldön 2010. február 1-jéig, Dél-Alföldön és Észak-Magyarországon pedig 2010. március 1-jéig lehet beadni a pályázatokat. A támogatás mértéke ennél a konstrukciónál általában 50-70 százalékos, az elnyerhető összeg pedig 10–500 millió forint lehet. Kivétel az ipartelepítés, ahol maximum 50 százalékos lehet a támogatási intenzitás és az elnyerhető összeg 100–1000 millió forint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.