Az energiabiztonság terén elért eredmények és a további tennivalók szerepeltek fő témaként a MOL igazgatósági ülésén, amelyen Bajnai Gordon miniszterelnök is részt vett, deklarálva: a kormány egyik legfontosabb stratégiai feladata Magyarország energiabiztonságának megerősítése. Ebben kiemelkedő szerepe van a MOL-nak, fűzte hozzá. Magyarország ezért elkötelezett a Nabucco vezeték létrehozásában, ezért vesz részt a Déli Áramlat megépítésében, ezért támogatja a cseppfolyós földgáz fogadására és továbbítására alkalmas horvát LNG-terminált is. Hazánk azzal, hogy 5,5 milliárd köbméterre növelte gáztároló kapacitásait, Közép-Európában egyedülálló mértékben javította ellátásbiztonságát. Magyarország a tavalyi energiaválságban a térség legstabilabb ellátással rendelkező országának bizonyult - mutat rá a kormányszóvivői iroda által kiadott közlemény.
A MOL a közép-európai gázvezeték-együttműködés egyik motorja, részese a Nabucco vezetéket létrehozó nemzetközi projektcégnek, és várhatóan részt vállal a Déli Áramlaton a jövőben hazánkba érkező gáz tárolásában is, mondta Bajnai.
A MOL igazgatósága ismertette a kormányfővel a kelet-közép-európai térség előtt álló energiapolitikai kihívásokat, és az azokat kezelő, a társaság által tett kezdeményezéseket. A legnagyobb magyar társaság mindenekelőtt a regionális együttműködésekre és az Európai Unión belüli kelet-közép-európai közös érdekek kormányzati szintű képviseletének fontosságára hívta fel a figyelmet. A közeljövőben Budapesten rendezik meg a nemzetközi energiacsúcsot, amelyen a V4 és más közép-kelet európai államon kívül az EU és az Egyesült Államok képviselői is részt vesznek, és amelyet Magyarország elnököl majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.