Érdekes eredményt hozott a második helyezett, Navracsics Tibor, aki közigazgatási miniszterként a kancellária minisztérium vezetője lesz. Navracsics 8 százalékot, azaz 701 említést ért el az elmúlt egy hónapban, és ezzel a második lett a miniszterjelöltek közül.
Varga Mihály 622 említéssel harmadik lett (7 százalék), és mint azt már múlt csütörtökön bejelentették, Varga lesz Orbán kabinetjének vezetője, szintén miniszterelnök-helyettesi rangban.
Semjén Zsolt esetében a “kivétel erősíti a szabályt” régi igazsága érvényesül. Őt nemzetpolitikai titulussal megtoldott miniszterelnök-helyettesként neveztek meg, média megjelenései alapján viszont csak a nyolcadik helyre tehető (214 említés, 2 százalék). Személye láthatóan nem volt annyira érdekes a média számára, mert pártszövetségesként – már csak a szövetség szimbolizálása okán is – szinte természetszerűen kijárt neki a miniszterelnök-helyettesi poszt.
A további sorrend Martonyi János (külügyminiszter) és Matolcsy György (gazdasági miniszter), akik a sajtóemlítések alapján negyedik és ötödik helyen végeztek. (Az előbbi 428 említéssel 5 százalékot, míg utóbbi 327 említéssel 4 százalékot ért el.) Ezek az eredmények azt mutatják, hogy személyük fontos és az általuk képviselt területek is kulcsszerepet játszanak a kormányzati felosztásban.
Az erősek és fontosak közé tartozik Pintér Sándor belügyminiszter (257 említés 3 százalék), illetve Fellegi Tamás infrastrukturális és vagyongazdálkodási miniszter (230 említés, közel3 százalék).
Az említések alapján a legkevésbé fontos kategóriába az 1 százalékosok klubjához tartozó Réthelyi Miklós Humán(erőforrás) Minisztérium (118 említés), Hende Csaba honvédelmi (102 említés), illetve a sorzáró Fazekas Sándor földművelésügyi tárcavezető (99 említés) tartozik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.