A Financial Timesnak nyilatkozva Burnison elmondta: Európában a mukerőpiac még sokáig gyengélkedni fog, de a „C-s szegmensben” (a CEO, CFO illetve CIO) a kereslet egyre nő. Európán belül a cégközpontok súlyának átrendeződésére számítanak: London veszíthet vezető pozíciójából a kormány adópolitikája nyomán, Svájc ugyanakkor feljövőben van: egyre több cég helyezi át központját Genfbe illetve Zürichbe.
A Korn/Ferry International 300 millió angol fontot szán európai terjeszkedésre a közeljövőben. Ennek irányítását elősegítendő maga Bunison is ideiglenesen átköltözött a nyugati partról Londonba.
Kilenc európai országban folytatnak tárgyalásokat cégvásárlásról, ezek közül Burnison csak az említett hármat – Magyarországot, Lengyelországot és Törökországot – nevezte meg.
Rómában, Párizsban és Milánóban a meglévő irodái létszámát bővítette a Korn/Ferry.
A Korn/Ferry üzleti stratégiája szempontjából Európa kiemelt jelentőséggel bír, a kontinens több régiója is számot tarthat érdeklődésére, köztük Közép-Európa is -- erősítette meg hírportálunknak Szabó Vilmos a Korn/Ferry Budapest ügyvezetője a FT értesülését, ugnakkor határozottan cáfolta, hogy ún. search company akvirálását fontolgatnák hazánkban. „Nincs felvásárlásra érdemes cég Magyarországon; akit érdemes lenne felvásárolnia, az a Korn/Ferry International Budapest, de az már az övé” jegyezte meg Szabó ironikus szerénységgel. Jelenleg az ún. LTC-profilú (leadersgip–talent–consulting) cégek körében folytatnak szándékfelmérő tárgyalásokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.