A Reuters által ismertetett iratok szerint a Toyota azért vásárolta fel a hibás autókat, hogy eltitkolja az indokolatlan gyorsulással kapcsolatos gondokat a közvélemény és a hatóságok elől. Az illetékes kaliforniai bíróságnak beadott dokumentumok tanúsága szerint a Toyota titoktartási nyilatkozatot íratott alá az érintettekkel, amelyekben a tulajdonosok kötelezték magukat arra, hogy nem perelik be az autógyárat és a hibajelenségről senkit nem tájékoztatnak.
Az iratokból emellett kiderül, hogy a japán cég szerelői a tesztek során reprodukálták az indokolatlan sebességnövekedést, amelyről a volt tulajdonosok panaszkodtak. A Toyota elismerte, hogy visszavásárolt egyes autókat, de állítása szerint azért tette ezt, hogy további teszteket végezhessen rajtuk. Ugyanakkor a vállalat állítja: egyetlen egyszer sem sikerült a vizsgálat során előállítani olyan helyzetet, amelyben az autók indokolatlanul felgyorsultak.
A Toyota szerint valóban felkérték, de nem kötelezték az ügyfeleket arra, hogy írjanak alá egy a céget a felelősség alól mentesíti iratot. Ezek a dokumentumok egyébként nem bizonyítják, hogy titoktartási nyilatkozatról is szó lett volna, ezt csak a felperesek állítják.
A vállalat tavaly november óta több mint 10 millió autót hívott vissza különböző technikai gondok miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.