A legtöbb nyersanyag esetében a papírforma működött; a kvantitatív lazítás napirendre kerülése óta sorra történelmi rekordot döntött az arany és az ezüst árfolyama, sokéves csúcsig száguldott a palládiumé és a rézé. A mezőgazdasági termények ára ugyancsak az egekbe szökött.
A földgáz alulteljesítése szembetűnő a nyersolajhoz mérten is. Az egy hónapos határidős árfolyamokból képezett nyersolajár/földgázár hányados a 25-öt közelíti, ez historikus összehasonlítás alapján extrém magasnak számít. Ennél nagyobb csak a tavalyi recessziót követő fűtési időszak kezdetén volt. A hányados kitágulását segítette, hogy az erőteljes ázsiai kereslet nem jelenhetett meg a sokkal inkább lokális piacú észak-amerikai földgáz árának alakulásában. A földgáz még ennek ellenére is rendkívüli mértékben alulárazott a nyersolajhoz képest, a készletszintek miatt kényszerpályát befutó árfolyam-alakulás következtében, a novemberi határidős árfolyamok alakulásában ugyanakkor ez aligha jelent bármiféle támaszt.
A jelenlegi árfolyamok mellett a földgázár alig a negyedét teszi ki a nyersolaj azonos fűtőértékre vetített árának. A fűtőérték-paritáson alapuló összehasonlítást ugyanakkor érdemes komoly fenntartásokkal kezelni, mivel az olajból származó finomított termékek nem egyszerűen hőértéket képviselnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.